Zdena Adamová-Klapková. Žena, která žila za oceánem

Slova v nadpisu jsou zároveň názvem autobiografické knížky, kterou tato někdejší zpěvačka C&K Vocalu napsala v roce 2019. To když se po několika destiletích vrátila z emigrace ve Spojených státech.

Její život je bohatý na vzlety i pády, v Česku podle slov z knihy prožila před svým odchodem osmadvacet let, v USA dalších 36. Domů se vrátila ve svých čtyřiašedesáti, aby začala i v tomto věku novou kariéru. Kdo je Zdena Adamová-Klapková?

Životopis Zdeny Adamové-Klapkové? Rozpadla se jí tři manželství, dnes žije střídavě v Česku i za oceánem

Narodila se v Praze nedaleko bájného Vyšehradu 10. ledna roku 1952. Hudbu si zamilovala už v předškolním věku, na piano se začala učit jako pětiletá. Láska k hudbě jí vydržela i do teenagerských let. Mezi roky 1968-1974 vystudovala na Pražské konzervatoři operní zpěv, klavír a herectví.

Před odchodem do Spojených států v roce 1980 toho Zdena Adamová stihla poměrně hodně. Třikrát se vdala a dvakrát rozvedla, hrála a zpívala v divadle Semafor, vystupovala se skupinami Mahagon a C&K Vocalu, pracovala v rozhlasu a vydala několik desek s Mahagonem a dvě sólové nahrávky.

Na konci sedmesátých let se Zdena Adamová-Klapková umístila na desátém místě ankety Zlatý slavík. Mimochodem, Mahagon zakládal a hrál v něm na basovou kytaru Petr Klapka – její třetí manžel, se kterým v roce 1981 odešla přes tehdejší západní Německo do zámoří, kde získala stipendium na Berklee College of Music v Bostonu.

Ve Spojených státech založila Zdena Adamová-Klapková s manželem hudební školu ART and SOUL in MUSIC school, ve které byla dlouho uměleckou ředitelkou. Do Česka se Zdena Adamová-Klapková rozhodla vrátit po více než třiceti letech, když se rozpadlo i její třetí manželství. V současné době nahrává nové písničky, vyučuje hru na klavír i zpěv… a to všechno v Česku i za mořem.