Zemřel Lewis Collins, Bodie ze seriálu Profesionálové

William Andrew Philip Bodie, agent 3.7, narozený kolem roku 1950. Byl žoldákem v Africe i členem SAS. V seriálu Profesionálové mu scénáristé vedle majora Cowleye a kolegy Doylea přiřkli jednu ze tří hlavních rolí. S velkou chutí si jej zahrál britský herec Lewis Collins, který dnes zemřel v Los Angeles na rakovinu. Bylo mu 67 let.

Lewis Collins se narodil 27. května roku 1946 ve městečku Birkenhead v Anglii. V mládí se aktivně věnoval hudbě, ještě v době, kdy o Beatles vědělo jen pár zasvěcených posluchačů, mu Paul McCartney nabídl možnost zúčastnit se konkurzu na bubeníka skupiny, která se brzy poté stala legendou.

Lewis Collins odmítl. Na hudbu ale nezanevřel, jako kytarista baskytarista nějaký čas působil postupně v několika londýnských kapelách. V roce 1968 začal Lewis Collins sudovat herectví, jednou z jeho divadelních rolí byl i slavný Shakespearův Romeo.

Největší slávu přinesl Lewisu Collinsovi seriál o agentem britské CI 5 Profesionálové, který se poprvé vysílal v roce 1977. V roce 1982 byl Lewis Collins, který se nemohl zbavit škatulky „ostrého hocha“, osloven s nabídkou, aby nahradil Rogera Moorea v roli Jamese Bonda. Bohužel, producent svoji nabídku nakonec stáhl.  Proč bohužel? Agent Bodie by byl určitě skvostným Bondem. Pro diváky zcela jistě.

Na konci osmdesátých let se Lewis Collins odstěhoval do Los Angeles, kde se v roce 1992 oženil s učitelkou Michelle Larretovou, s níž má tři syny – Olivera, Camerona a Elliota.

28. listopadu 2013 herec Lewis Collins ve svém losangeleském domě zemřel na rakovinu, se kterou posledních pět let bojoval. Bylo mu 67 let.