Veronika Lálová. Třikrát tančila ve StarDance, jednou vyhrála

Ve StarDance se objevila třikrát, hned svoji první účast proměnila ve vítězství. Protančila se k němu v roce 2016 s hercem Zdeňkem Piškulou v osmém ročníku této taneční show České televize.

Poté se Veronika Lálová zúčastnila StarDance ještě dvakrát – v roce 2017 skončila s moderním pětibojařem a olympijským vítězem z roku 2012 Davidem Svobodou třetí. Zatím naposledy tančila Veronika ve StarDance v roce 2021, kdy s hercem Pavlem Trávníčkem vypadla ve druhém kole.

Životopis Veroniky Lálové? Tanec je jejím osudem

Profesionální tanečnice a učitelka tance pochází z Hradce Králové, kde se narodila 31. října roku 1991. Tanec si Veronika Lálová zamilovala už jako malá a když ji rodiče v sedmi letech zapsali do kurzu tance, bylo o její budoucí kariéře rozhodnuto – jednou bude profesionální tanečnicí!

Mimochodem, v rodině nikdo nikdy profesionálně netančil, tanec nepatřil ani mezi záliby rodičů či prarodičů. Dobrou průpravou pro tanec byla pro Veroniku základní škola – chodila na základku se sportovním zaměřením.

Veronika Lálová vystudovala obor Španělský jazyk na přírodovědně-humanitní a pedagogickou fakultu univerzity v Liberci, studovala také studovala španělštinu, humanitní studia a hispanistiku na pražské Karlově univerzitě.

Veronika Lálová a tanec? Začínala s latinou i standardními tanci, později se začala intenzivně věnovat salse. Párové i sólové. Láska k latinsko-americkým rytmům ji nakonec dovedla do země, jež je jim zaslíbená – do Brazílie.

Tady absolvovala taneční stáž věnované karnevalové sambě, tady se několikrát zúčastnila slavného karnevalu. Na něm v roce 2020 dokonce získala jednu z nejprestižnějších pozic – pozici můzy, kdy tanečnice v průvodu tančí sólo sambu.

Taneční kariéra Veroniky Lálové je plná úspěchů. Je dvojnásobnou mistryně ČR v párové salse, dvakrát získala titul mezi jednotlivci. Na mistrovství světa ve stejné disciplíně se protančila do semifinále.