Adam Kopecký. Judo je jeho životem

Jeho vzorem je Lukáš Krpálek. Svůj první judistický turnaj vyhrál v osmi letech. Je dvojnásobným bronzovým medailistou z mistrovství Evropy juniorů, stejný kov přivezl z juniorského mistrovství světa (2022). Judista Adam Kopecký je v současnosti největší nadějí českého juda. A dá se předpokládat, že co se sportovních úspěchů týče, brzy dosáhne stejné úrovně jako jeho vzor.

Životopis Adama Kopeckého? Judo je jeho život už od pěti let

Adam Kopecký, náš juniorský reprezentant v judu, se narodil 4. listopadu roku 2002. Vzdělání? Adam je absolventem Gymnázia Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi, tady také zakotvil jako judista v místním oddílu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Na tatami jej přivedli rodiče, svůj první turnaj vyhrál v roce 2010. Úspěch to zdaleka nebyl poslední – už v roce 2019 se Adam Kopecký stal světovou dorosteneckou jedničkou v hmotnostní kategorii do 73 kg. Ve stejném roce získal také zlato na Evropském poháru kadetů v Záhřebu, mezi kadety pak excelovat i na mistrovství světa v Almaty, kde dosáhl na historické zlato.

V úspěšné kariéře pokračuje Kopecký i mezi juniory. Na Evropském pohárku juniorů v Praze v roce 2022 získal zlato, z mistrovství světa juniorů v ekvádorském Guayaquilu ve stejném roce si přivezl bronz. I díky těmto velkým úspěchům se Adam Kopecký stal třetím nejlepším juniorským sportovcem Česka pro rok 2022.

Oblíbenými technikami Adama Kopeckého jsou Tomoe Nage, Kata Guruma. Věřme, že si i díky nim splní svůj největší dosavadní sen – účast na olympijských hrách.