Vojtěch Machuta. Proslavila ho Ulice

Tedy Ulice s velkým U. Tady hraje Adama Voláka, syna Lindy Rybové (Blanka) a Vasila Fridricha (Luděk) a bratra Kristýny Volákové (Sára Korbelová). Student medicíny, nadaný výtvarník a milovník o něco málo starších žen dostává v nekonečném seriálu televize Nova stále větší prostor.

Jestli je Ulice jeho první zkušeností s kamerou? Nikoli. Vojtěch Machuta toho za sebou má už mnohem víc.

Životopis Vojtěcha Machuty? Vystudoval letový provoz, na DAMU se nedostal

Narodil se 26. července roku 1996. Herectví mu učarovalo už v dětství, vystudovaných hercem ale není – pokoušel se o přijetí na konzervatoř a po střední škole na DAMU, úspěch se nedostavil ani v jednom případě. Nakonec Vojtěch Machuta vystudoval Letový provoz na VŠO a k herectví si našel cestu jinudy.

Vojtěch Machuta a divadlo? První zkušenost získal v roce 2010, kdy si v Divadle Radar zahrál v inscenaci knihy Bylo nás pět Karla Poláčka. Ve filmu Vojtěch debutoval o dva roky později v dramatu Příliš mladá noc režiséra Olma Omerzu. Další filmy, ve kterých mohli diváci Vojtěcha Machutu vidět? Něžné vlny, Bajkeři nebo Běžná selhání.

Mnohem více se Vojtěch Machuta prosazuje na televizní obrazovce. V seriálu Gympl s (r)učením omezeným si zahrál syna Zuzany Bydžovské, jeho účinkování v seriálu Ulice už bylo zmíněno výše.