Alžběta Malá. Pravnučka Ilji Prachaře má „Smysl pro tumor“

Seriál Smysl pro tumor, který od ledna 2024 vysílá každou neděli Česká televize, řeší lehce nevážnou i vážnou formou téma, o kterém se zpravidla nikdy nežertuje – onkologická onemocnění… rakovinu.

Přítelkyni hlavního hrdiny, studenta medicíny, kterého skvěle zahrál Filip Březina, v seriálu hraje herečka, kterou televizní divák zatím nemá příliš typově zařazenou, v televizi i ve filmu se objevuje zatím jen výjimečně – Alžběta Malá, pravnučka legendárního herce Ilji Prachaře (tatínka Davida Prachaře a dědečka Jakuba Prachaře).

Životopis Alžběty Malé? Sama si určuje, v čem bude hrát

Herečka Alžběta Malá se narodila 6. července 1997 v Praze a její herecký rodokmen sahá hodně hluboko – je pravnučkou herců Ilji Prachaře a Jany Prachařové.

Formální herecké vzdělání přitom Alžběta Malá nemá. Přesněji řečeno – hlásila na na DAMU, byla přijata, ale po ruce studia se rozhodla ze školy odejít. Výuka nesplňovala její představy o hereckém vzdělávání.

První významnou roli získala v seriálu České televize „Pět let“, kde si zahrála postavu Terezy. V mládí se Alžběta věnovala také závodnímu tanci, což ovlivnilo její expresivní umělecký projev. Malou roli získala také v německém filmovém projektu Na západní frontě klid (2022), který získal čtyři Oscary.

Svůj herecký talent mohla Alžběta Malá ukázat i v dalších projektech. V roce 2022 obdržela ocenění za herecký výkon na brněnském festivalu Serial Killer. Objevila se v minisérii „Marie Terezie“, ve filmech „Zápisník alkoholičky“ a „Bratři“ a v seriálu „Smysl pro tumor“, který ji zviditelnil většinovému divákovi.

Alžběta Malá je jedním z mladých talentů českého filmu a televize. Sympatické na jejím vztahu k herectví je, že si vybírá v převážné většině jen takové role, kterým věří. Takových herců a hereček není v současnosti v Česku mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *