Jakub Prachař: Člověk mezi Talenty

Vtipný, pohotový, oblíbený. Ano, Jakub Prachař má všechny vlastnosti, které potřebuje mladý úspěšný muž. Jakub Prachař, český herec, hudebník a moderátor, v současnosti známý především jako člen hudební skupiny Nightwork a moderátor talentové soutěže Česko a Slovensko má Talent, se narodil 30. srpna roku 1983 v herecké rodině – jeho otcem je člen souboru Národního divadla v Praze David Prachař, matkou pak herečka Dana Batulková (znáte například ze sitcomu Comeback).

Vzdělání a Jakub Prachař? Jakub studuje DAMU, katedru alternativního a loutkového divadla.

Na prknech, která znamenají svět, stojí Jakub Prachař poprvé ve svých třinácti letech v pražském Divadle Komedie – svým výkonem ve hře Maska tam přitom zaujal režiséra Jana Hřebejka, který ho na tomto základě obsadil do jedné z rolí v cyklu televizních Bakalářů. Rodičovské geny se začínají projevovat v plné síle.

Televizní diváci (a především ženské publikum, nutno podotknout) znají Jakuba Prachaře především coby Bena Vojtíška, kterého ztvárňoval několik sezón v nekonečném seriálu televize Nova Ulice.  Se svojí matkou Danou Batulkovou Jakub hrál v dalším úspěšném televizním seriálu, tentokrát na konkurenční České televizi – seriál se jmenuje Horákovi a určitě jej znáte, že? Do třetice televizní seriál a Jakub v jedné ze svých výrazných rolí – Bazén.

Na filmovém plátně Jakub Prachař zaujal především přesvědčivým výkonem v páralovské adaptaci – roli rozmazleného floutka Romana gráfa, který má pocit, že mu nikdo nic nemůžen odmítnout, ve filmu Milenci a vrazi Viktora Polesného zvládl na výbornou. Dalšími filmy,, kde jsme mohli Jakuba vidět jsou například Sněženky a machři po 25 letech či Děti noci.

Herectví není jediným Jakubovým talentem – společně s Vojtou Dykem či Františkem Soukupem hraje několik let na kytaru a zpívá v hudební kapele Nightwork.

Jednou z mediálně nejviditelnějších aktivit Jakuba Prachaře je spolumoderátorství talentové soutěže Česko a Slovensko má talent, která hledá nové talenty z řad veřejnosti. Na tomto svém postu je zcela jistě na správném místě – míra a šíře jeho talentového záběru je obrovská.

V roce 2022 ztvárnil Jakub Prachař postavu Štěpána v nové filmové pohádce Krakonošovo tajemství.