Andrea Mohylová. Chtěla být baletkou, prosadila se jako herečka

Jak se to stalo? Sympatická herečka Andrea Mohylová, která v roce 2023 zazářila ve ve filmu režiséra Roberta Hloze Bod obnovy, se ve svých dvanácti letech dostala na ostravskou Janáčkovu konzervatoř, kde začala studovat obor balet. Zvládla ročník a kousek, pak pro nemoc (mononukleóza) musela z konzervatoře odejít a vrátit se na základní školu.

Když se pak v posledním ročníku základní školy Andrea Mohylová rozhodovala kam dál, rozhodla se zkusit přijímací zkoušky opět na ostravské konzervatoři. Jen obor byl jiný – její kroky tentokrát směřovaly na hudebně dramatický obor. Že udělala dobře, bylo jasné hned po maturitě, kdy dostala nabídku angažmá do Národního divadla Moravskoslezského. Tak se z baletky stala úspěšná herečka.

Andrea Mohylová. Její životopis je cestou k hereckým vrcholům

Narodila se dva roky před Sametovou revolucí, a to 29. října roku 1987 v Čeladné, vyrůstala vyrůstala v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí. Její anabázi na ostravské Janáčkově konzervatoři už jsme popsali, teď pár vět o její kariéře divadelní herečky. V již zmíněném Národním divadle Moravskoslezském působila po maturirě dlouhých sedm let, poté se přestěhovala na opačný konec republiky – v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla je dodnes.

Andrea Mohylová a televize? Poprvé se rodačka z Beskyd v televizi objevila v roce 2015 v jednom z dílů seriálu, který se odehrává v jejím rodném kraji – ano, řeč je je o seriálu Doktor Martin. Televizní diváci ji mohli vidět také v krimi seriálech Dáma a král, Mordparta nebo Specialisté.

Ve filmu se Andrea Mohylová objevila zatím jen jednou (článek píšeme v roce 2023) – a hned v hlavní roli Em Trochinowské ve filmovém sci-fi Bod obnovy.