Anna K. – Zpěvačka roku 2011 a 2012

[adsenseyu1]

Anna K., vlastním jménem Luciana Krecarová, česká zpěvačka a skladatelka se narodila 4. ledna 1966 ve Vrchlabí.

Annu K. si můžeme pamatovat v roli Pacholete ve hře Kytice divadla Semafor Jiřího Suchého již v osmi letech a právě v tomto divadle zůstala téměř 20 let.

V roce 1993 vydala debut Já nezapomínám, větší úspěch však měla deska s názvem Nebe, kde si Anna K. odnesla sošku Anděla v kategorii Zpěvačka roku a dalšího Anděla za titulní píseň. Na písničkách se podíleli skladatelé Filip Horáček a Tomáš Vartecký (životní partner Anny K.).

Další úspěšná spolupráce vznikla v roce 2001 nahrávkou Stačí když se díváš, dále pak soundtrack k filmu Musím tě svést a na albu Noc na zemi z roku 2004, které získalo několik nominací na Anděla, které Anna K. proměnila v sošku za Nejlepší obal a o rok později v kategorii Videoklip roku.

Dále následovala deska Večernice z roku 2006, která získala dvě sošky – za zpěvačku a obal. V roce 2007 vydala Anna K. výpravné Best of 03-07 (obsahuje i DVD z koncertu v brněnském Semilasse).

V roce 2010 Anna K. úspěšně podstoupila léčbu rakoviny prsu a poté se zapojila do dvou vlastních kampaní nabádající ženy k včasnému vyšetření a pravidelným kontrolám. Zkušenosti s nemocí se odrazily v zatím poslední nahrávce Relativní čas z roku 2011.

V roce 2013 Anna K. vyrazila poprvé na akustické turné, kterým oslavila dvacet let na hudební scéně. Díky devíti vyprodaným koncertům se rozhodla turné protáhnout do jara 2014, a navíc vydává svůj akustický koncert na CD a DVD.

[adsenseyu2]