Post Malone. Nejstreamovanější hudebník posledních let

Je jedním z nejosobitějších hudebníků současnosti, boří hranice žánrů, spojuje rock, hip hop a třeba i country. Jestli se o někom říká, že jeho hudba představuje hudbu budoucnosti, je to právě on Post Malone. Na svém kontě má zatím tři ocenění z American Music Award, šest nominaci a jedno vítězství na Grammy, devět cen vyhrál na Billboard Music Awards. Spolupracuje s hudebníky jako 21 Savage, Swae Lee, Justin Bieber a Ozzy Osbourne.

Životopis Post Maloneho? Právem ho označují za bořiče hudebních žánrů

Narodil se jako Austin Richard Post na americký Den nezávislosti (4. července 1995) v Syracuse ve státu New York v USA. V rodném městě vyrůstal budoucí slavný hudebník do devíti let, pak se rodina přestěhovala do Texasu, kde jeho otec Roch Post pracoval pro tým amerického fotbalu Dallas Cowboys.

O hudbu se Post Malone zajímal už od dětství. Není divu – jeho otec byl kromě všeho jiného i docela úspěšný DJ. Malý Austin se učil hrát na klavír a kytaru, lekce bral přitom bezplatné – hrál podle YouTube. V šestnácti letech pak začal psát své vlastní písně a veřejně koncertovat.

V roce 2015 se Post Malone přestěhoval do Los Angeles, kde začal budovat svoji hudební kariéru. Tu odstartoval singl White Iverson, který doslova zbořil internet – Na YouTube zaznamenal přes 800 milionů přehrání. Fenomenální úspěch neunikl pozornosti hudebního průmyslu.  Podepsal smlouvu s nahrávací společností Republic Records, která spolupracovala s rappery jako 50 Cent a Kanye West.

S každým albem získává větší a větší popularitu

V roce 2016 pak Post Malone vydal své debutové album StoneyAlbum se stalo komerčním úspěchem a Post se prakticky přes noc stal jedním z nejpopulárnějších rapperů v USA.

V roce 2018 vydal Post Malone své druhé album Beerbongs & Bentleys – to se stalo platinovým a zároveň nejprodávanějším albem ve Spojených státech v roce 2018. O další rok později vydal třetí album s názvem Hollywood’s Bleeding, které se opět stalo mimořádným svými prodeji.

V roce 2022 Post Malone vydal zatím svoje poslední album. Jeho jméno? Twelve Carat Toothache. I na něm se slavný hudebník vznáší nad žánry přesně tak, jak jsou její posluchači zvyklí.

Osobní život? Post Malone má za sebou několik vztahů – se zpěvačkou Kano Shimpo, s Ashlen Diaz nebo performerkou MLMA. V současné době je zasnoubený a je čerstvým otcem.