Bella Ramsey. Seriálová Ellie z The Last of Us

Už ve třinácti letech ji proslavila role mladé šlechtičny Lyann Mormont v seriálu Hry o trůny. Její hlas znají fanoušci animovaného trháku společnosti Netflix Hilda – jejím hlasem mluví hlavní hrdinka.

Největší pozornost si ve své zatím stále začínající herecké kariéře získala jako Ellie v seriálové adaptaci počítačové hry The Last of Us. Tady vytvořila působivou dvojici s Pedro Pascalem (v seriálu Joel Miller).

Životopis Belly Ramsey? Nebinární herečka roste s každou rolí

Herečka Bella Ramsey se narodila 30. září 2003 v Nottinghamu. Nic než herectví snad v jejím životě ani neexistuje, už ve čtyřech letech začala docházet do místní pobočky Stagecoach Theatre Arts, sítě uměleckých škol, které jen ve Velké Británii působí ve více než 600 městech.

V hvězdně obsazeném seriálu se Bella Ramsay poprvé objevila v roce 2016, kdy byla obsazena do role šlechtičny Lyann Mormont v seriálu Hry o trůny. Její postava vystupovala v několika řadách, nakonec umírá v bitvě o Zimohrad. Hlavní postavu Mildred Hubble si Bella Ramsay zahrála také v seriálu Čarodějnice školou povinné. V roce 2020 ze seriálu (údajně pro psychické vyčerpání) odešla.

V roce 2018 se Bella Ramsay stala hlasem hlavní hrdinky animovaného trháku Hilda seriálu Netflix. – o rok později za svůj výkon obdržela televizní cenu BAFTA. Konečně, v roce 2023 měla premiéru seriálová adaptace počítačové hry The Last of Us, kde hraje Ellie – jejím partnerem je Pedro Pascal, její bývalý herecký kolega ze série Hry o trůny.