Pedro Pascal. Joel z The Last of Us

Pedro Pascal? Objevuje se pravidelně v hollywoodských filmech, největší slávu mu ale až dosud přinášejí původní série společností jako HBO či Netflix. Oberyn Martell v seriálu Hry o trůny mu přinesl například nominaci na Gold Derby Awards v kategorii Objev roku.

V sérii Narcos společnosti Netflix se stal slavným jeho agent DEA Javier Peña. Na Disney+ září jako Din Djarin/Mandalorian v seriálu The Mandalorian. A konečně – v roce 2023 ztvárnil Pedro Pascal hlavní postavu Joela Millera v seriálové adaptaci počítačové hry The Last of Us, kde na nebezpečné cestě postapokalyptickým světem doprovází postavu Ellie (Bella Ramsey).

Životopis Pedro Pascala? Slávu mu přinesly streamovací služby

Pedro Pascal, podle časopis People jeden z 12 nejpřitažlivějších mužů roku 2020, se narodil jako José Pedro Balmaceda Pascal 2. března roku 1975 v Santiago de Chile. Matka Verónica Pascal Ureta byla dětskou psycholožkou, otec José Balmaceda Riera specialistou na léčbu neplodnosti.  V rodném Chile vyrůstal ale jen krátce – jeho rodiče patřili mezi představitele opozice režimu generála Pinocheta a odešla do USA (s krátkou mezizastávkou v Dánsku).

Dětství strávil Pedro Pascal v Texasu. Jako teenager aktivně sportoval – v roce 1996 se dokonce zúčastnil mistrovství Texasu v plavání. Nakonec ale dostalo přednost herectví a studia Orange County School of the Arts a New York University’s Tisch School of Arts.

Začátky herecké kariéry Pedro Pascala jsou spojené s televizí. Zahrál si v mnoha seriálech, které jsou dobře známé a oblíbené i v Česku. Buffy, zabíječka upírů, Ve jménu vlasti nebo Mentalista, to je jen několik z nich. V posledně jmenovaném ztvárnil postavu agenta FBI Marcuse Pikeho, který měl vážný vztah s Terezou Lisbonovou.

Celosvětovou popularitu si pak Pedro Pascal získal díky seriálům Hry o trůny, Narcos, The Mandalorian a The Last of Us – díky poslednímu se stal v roce 2023 nejlépe placeným seriálovým hercem současnosti vůbec.