Filip František Červenka. Hvězda seriálů Most! a Osada

Začalo to několika pokusy o účinkování v reklamě, skončilo to výraznými rolemi v seriálových hitech Most! a Osada. To je ve zkratce životopis Filipa Františka Červenky, jednu z hvězd nastupující herecké generace.

Filip František Červenka se narodil 26. srpna roku 2000 v Praze. Cestu k herectví si našel až s koncem základní školy, kdy se rozhodl (úspěšně) zkusit studium na konzervatoři. Ve filmu debutoval ještě jako student konzervatoře (snímek Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci z roku 2018), ve třetím ročníku konzervatoře ho potkala role, kterou se proslavil. Z Filipa Františka Červenky se stal Tonda, syn Luďana (Martin Hofmann) v seriálovém hitu Most!.

Po seriálu Most! přišel další hit – seriál Radka Bajgara a Petra Kolečka Osada. V něm si zahrál roli Hynka, syna Južanových, kteří před zbytkem obyvatel chatařské osady tají, že jsou milionáři. Menší role ztvárnil Filip František Červenka také v seriálech Ochránce, Pan profesor nebo Láska v čase korony.

Filip František Červenka je i talentovaných hercem divadelním. Po absolutoriu na Pražské konzervatoři (2022) se stal členem divadelního spolku KAMPAK. Zahrál si například v dramatu Hordubal v Národním divadle, účinkuje v Městských divadlech pražských nebo v Divadle v Celetné.

Filip Červenka je také hudebníkem, v kapele Saving George hraje na kytaru.