Boris Carloff. Hudebník, producent, zpěvák

Boris Carloff (vlastním jménem Milan Havrda) se narodil 17. září 1974 v Brně, je český zpěvák, textař, hudební skladatel a hudební producent. Jeho umělecké jméno je inspirováno hercem Borisem Karloffem, který jako první ztvárnil filmovou roli Frankensteina.

Boris Carloff má klasické vzdělání pro hru na housle. V roce 2012 vydal svou debutovou desku The Escapist za kterou získal hudební ceny Anděl i Apollo.

Na hudební scéně působí Boris Carloff již od roku 2003, kdy debutoval svojí tvorbou s projektem Palm Beat na londýnském labelu Tracktion. Pozdější spolupráce byla s labelem Red Salamanda a vydal EP Good Stuff. Další track byl licencován v Japonsku a vydán na labelu Nuro Japan. V roce 2005 vydal s projektem kNot Photogenic album Underexposed. Mimo jiné produkoval také nahrávky a pracoval s interprety jako jsou Kryštof, Skyline, Sunshine, David Koller či Wohnout.

V roce 2012 vydal debutové album s názvem The Escapist, na kterém je i píseň s Ghetto Priestem (bývalý člen Asian Dub Foundation a spolupracovník Massive Attack) – píseň My Lonely Room. Společně vystoupili na Rock For People 2013. Z alba vzešly dva videoklipy, a to k singlům Falling a I Have Got One Soul.

Za album The Escapist byl Boris Carloff nominován na hudební Cenu akademie populární hudby Anděl 2012 hned v pěti kategoriích (zpěvák roku, nahrávka roku, objev roku, videoklip roku – Falling a nahrávka roku – žánrové ceny). Boris nakonec získal ceny dvě a to v kategoriích Klip roku (za video Falling) a Nejlepší album v žánru elektronická hudba. V témže roce se stal také držitelem Ceny české hudební kritiky APOLLO.

Boris Carloff skládá i vážnou a filmovou hudbu, například pro seriál Proč bychom se netopili, mix hudby k filmu U mě dobrý. Podílel se také na soundtracku k filmu Hany (premiéra 1.5.2014), kde si Boris dokonce zahrál. Složil hudbu i k televizním inscenacím, rozhlasovým hrám a audioknihám.