Darija Pavlovičová. Vytančí si princezna Hanka titul StarDance?

Darija Pavlovičová? Už její jméno a příjmení napovídají, že není rodilou Češkou – a opravdu, její rodiče mají kořeny v Litvě a Bělorusku. Čeští diváci a české divačky filmů a seriálů ji ovšem za svoji berou na 100 %.

Kde všude ji v jejích jednadvaceti letech (psáno v roce 2023) mohli vidět? V roce 2020 si zahrála princeznu Hanku v pohádce O léčivé vodě. V roce 2021 se poměrně výrazně zapsala do děje hned do seriálů České televize – jako Bára v seriálu Kukačky a jako Julia, dcera vrchního inspektora Budíka, v seriálu Zločiny Velké Prahy.

Podzim roku 2023 posune kariéru Dariji Pavlovičové zase trochu jiným směrem – s tanečníkem Dominikem Vodičkou zatančí v taneční show České televize StarDance… když hvězdy tančí.

Životopis Dariji Pavlovičové? Její kariéru nastartovala pohádka s on-line castingem

Po rodičích je Darija Pavlovičová Běloruska a Litevka, ona sama se ale narodila už v Česku – 19. listopadu 2011 v Praze. Její cesta k herectví? V dětském věku jezdívala na letní herecké tábory, a to společně se setrou Ilarií. Ta ale nakonec před herectvím dala přednost studiu průmyslového designu na ČVUT a věnuje se figurální kresbě.

Darija Pavlovičová zůstala herectví věrná – vystudovala Pražskou konzervatoř. Její herecká kariéra zahrnuje televizi, divadlo i film. V Divadle X10 se objevila například v dramatech Jeskyně slov, Oppermanovi či Sibiřská výchova, hostinsky vystoupila na scéně pražského Divadla Rokoko ve hře Přes čáru.

Kariéra Dariji Pavlovičové je zatím stále na začátku, přesto už získala dvě poměrně významná ocenění. Cenu pro nejlepší herečku za roli Amálie // Trinity Film Festival 2020 a Cenu pro nejlepší herečku za snímek Penta Z // 48 Hours Film Project 2018.

Jak dopadne Darija Pavlovičová ve StarDance? Možná vystoupá na samotný vrchol, koneckonců, jejím tanečním partnerem je Dominik Vodička, který StarDance už jednou vyhrál…