Daniel Bambas. Herec ze seriálů Ulice a Velmi křehké vztahy

Je pokračovatel herecké rodiny Bambasů, herečkou je i jeho maminka Daniela, se kterou si zahrál v romantickém seriálu televize Prima Velmi křehké vztahy. Z televizních seriálů jej diváci a divačky ostatně znají nejvíce.

V posledních několika sezónách byl výraznou tváří nekonečného seriálu Ulice, kde si zahrál postavu Mirka Soukala. Toho jistý čas pojí partnerský vztah s učitelkou Magdou Procházkovou. (Veronika Macek Čermáková).

Životopis Daniela Bambase? Herecké řemeslo zdědil po mamince

Je rodákem z jižní Moravy, kde se v Uherském Hradišti 31. března 1980 narodil. Rodina se ale brzy přestěhovala do Českých Budějovic (v roce 1982), kde Danielova maminka nastoupila angažmá v místním Jihočeském divadle.

V jihočeské metropoli Daniela Bambas vystudoval česko-anglické gymnázium v Třebízského ulici. Po maturitě v roce 1999 vystudoval pražskou DAMU, vedoucím jeho ročníku byl legendární Boris Rösner.

Na velké filmové role Daniel Bambas zatím čeká, mnohem výrazněji se prosazuje na prknech, která znamenají svět. Hrál v Divadle Bez zábradlí, pohostinsky vystupoval v Divadle pod Palmovkou, nakonecv roce 2004 zakotvil v souboru Divadla na Vinohradech. Co je určitě nutné zmínit – Daniel Bambas je držitel ceny Thálie 2017 v kategorii nejlepší herec za ztvárnění hlavní role ve hře Krás(k)a na scéně v mladoboleslavském divadle.

Televizní diváci a především divačky znají Daniela Bambase nejvíce jako právníka Petra Černého ze seriálu Velmi křehké vztahy (seriálovou matku Miladu Černou tu hraje jeho skutečná maminka Daniela Bambasová). Velkou popularitu mu získala také postava Mirka v seriálu Ulice.

Daniel Bambas žije s přítelem, který pochází z Dánska.