Dave Grohl a Foo Fighters vystoupí v Praze. V O2 Aréně

[adsenseyu1]

Dave Grohl, bývalý bubeník slavné grunge kapely Nirvana, ve které se sešel s Kurtem Cobainem a Kristem Novoselicem, se po Cobainově sebevraždě v dubnu roku 1994 vydal na úspěšnou sólovou dráhu, jeho skupina Foo Fighters se během let vypracovala v jednu z nejúspěšnějších rockových kapel světa. Ve středu 15. srpna přijíždí Dave Grohl s Foo Fighters do Prahy, fanouškům zahrají ve vysočanské O2 Aréně (dříve Sazka Aréna). Koncert začíná ve 20.00 hod. hostem bude Bob Mould. Vstupenky v předprodeji stojí od 1290 Kč do 1790 Kč.

Kdo je Dave Grohl? Přibližme si jej stručným životopisem

Dave Grohl, frontman Foo Fighters a bývalý bubeník kapely Nirvana, se narodil jako David Eric Grohl 14. ledna roku 1969 ve městečku Warren v Ohiu ve Spojených státech. Vyrůstal ve Virginii, kam se jeho rodiče v roce 1972 rozhodli přestěhovat, v roce 1975 se pak rozvedli a David vyrůstal s matkou.

David a vzdělání? Začal studovat střední školu, nikdy ji ale nedokončil, ale význam pro jeho další život určitě měla – právě na střední škole David Grohl založil svoji první rockovou kapelu – jmenovala se Freak Baby a její život byl jepičí.

V roce 1986 se stal David Grohl bubeníkem kapely Scream ve Washingtonu. Když se skupina po čtyřech letech rozpadá, přichází Davidovo asi nejslavnější bubenické angažmá – v roce 1990 se stal členem legendární grunge kapely Nirvana. Po jejím rozpadu, zapříčiněném sebevraždou frontmana Kurta Cobaina, založil David Grohl vlastní rockovou kapelu. Nazval ji Foo Fighters, která se během let stala jednou z nejpopulárnějších rockových skupin vůbec.

Co se soukromého života týče, David Grohl je podruhé ženatý (jeho první ženou byla v letech 1993-1997 fotografka Jennifer Youngblood), s manželkou Jordyn Blum (vzali se v roce 2003) mají dvě dcery – Violet Maye (narozena 2006) a Harper Willow (2007).

Ve středu večer vystoupí David Grohl a jeho Foo Fighters v pražské O2 Aréně. Je se určitě na co těšit, koncert je součástí šňůry k aktuálnímu albu Wasting Light z roku 2011.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *