Dominik Feri. Nadějný politik násilníkem?

Dlouho to vypadalo, že bude Dominik Feri, muž nepřehlédnutelného vzhledu s účesem ve stylu afro, tím, kdo přivede mladší generaci k politice a věcem veřejným. Jako osmnáctiletý byl nejmladším radním v severočeských Teplicích.

A nejen tam – stal se historicky nejmladším radním v novodobé historii České republiky. Do funkce přitom nebyl zvolen, nastoupil po stranickém kolegovi, který se postu vzdal.

Další nej? V roce 2017 byl Dominik Feri zvolen jako nejmladší poslanec Parlamentu České republiky. Na svém postu vydržel do května 2021. Pak se po něm doslova slehla zem. Shodil pověstný účes, odešel (byl odejit) z TOP 09, strany, ve které byl od roku 2015. Vytratil se také ze sociálních sítí, kde byl tím, čemu se říká influencer. Přitom například na Instragramu oslovoval téměř milion lidí.

Důvod rychlého odchodu Dominika Feriho z politiky a veřejného života vůbec byl jediný – do médií začaly prosakovat informace o jeho ne právě galantním chování k mladým ženám. Přeloženo do češtiny – několik žen ho postupně obvinilo ze sexuálního napadení.

Životopis Dominika Feriho? Předci z Etiopie a (bývalá) naděje liberální politiky

Dominik Feri se narodil 11. července 1996 v Kadani, od dvou let žil s rodiči v Teplicích. Když je řeč o rodičích – otec i matka jsou české národnosti a bílé pleti. Svůj exotický vzhled prý Dominik Feri zdědil po předcích z otcovy strany – ti pocházeli z Etiopie.

V Teplicích Feri vystudoval gymnázium, tady také poprvé vstoupil (jak už bylo řečeno výše) do politiky. Zatím tedy pouze do té komunální. Po střední škole Dominik Feri vystudoval práva na Univerzitě Karlově (absolvoval 2020).

To už byl tři roky poslancem za TOP 09, za kterou kandidoval v Praze. Do poslanecké sněmovny ho dostalo 15 tisíc preferenčních hlasů. Dominik Feri se měl stát jednou nejvýraznějších tváří strany i ve volbách v roce 2021, to už se ale nestalo. Proč, je popsáno o několik odstavců výš.

Současnost Dominina Feriho? Na začátku března 2022 jej policie po několikaměsíčním vyšetřování obvinila ze znásilnění, v případě odsouzení mu hrozí až 10 let za mřížemi. Jestli půjde případ před soud nebo bude rozhodnuto jiným způsobem, záleží na státním zastupitelství.