Dominik Vodička. Vítěz StarDance se vrací na místo činu

Místem činu je v našem případě taneční parket, na kterém se taneční klání celebrit a známých tváří odehrávají – Dominik Vodička vyhrál jubilejní 10. ročník oblíbené soutěže, jeho partnerkou byla herečka Veronika Khek Kubařová.

V StarDance… když hvězdy tančí se Dominik Vodička objevil poté i v roce 2021, kdy jeho partnerkou byla zpěvačka Tereza Černochová. Pár vypadl v osmém kole. StarDance 2023? Dominik Vodička tančí po boku herečky Dariji Pavlovičové, která je divákům známá například coby dcera vrchního inspektora Hynka Budíka v seriálu České televize Zločiny Velké Prahy.

Životopis Dominika Vodičky? Absolvent konzervatoře má i Cenu Thálie

Tanečník Dominik Vodička se narodil 3. září roku 1996 ve středočeských Hořovicích. S tancem začal Dominik už jako předškolák – na tanečním parketu stál poprvé ve svých šesti letech v tenečním klubu KTS Příbram.

Jako dvanáctiletý pak Dominik Vodička začala tancovat pražském tanečním klubu Maestro, o další dva roky se stal studentem konzervatoře Taneční studium Praha – absolvoval v roce 2017.

Hned po konzervatoři se Dominik Vodička stal nejprve členem a po třech měsících sólistou Pražského komorního baletu. O dva roky později pak dosáhl na jedno z nejprestižnějších divadelních ocenění – za roli Muže v inscenaci Petra Zusky Kytice obdržel Cenu Thálie v kategorii Tanec a pohybové divadlo.

Nejen tancem a divadlem je Dominik Vodička živ, v roce 2022 napsal a vydal v nakladatelství Albatros knihu DOMINIK VODIČKA – Tančím s láskou.

Osobní život? Dominik Vodička je ženatý, s manželkou Eliškou vychovávají syna Tobiáše, který se narodil v březnu 2023.