Jakub Mazůch. Ve StarDance 2023 tančí s Evou Adamczykovu

Ve StarDance… když hvězdy tančí České televize dostal v roce 2023 svoji první příležitost, když se jeho taneční partnerkou stala snowboardistka a olympijská vítězka Eva Adamczyková.

V tanečním světě ovšem Jakub Mazůch žádným nováčkem není. Přehršel zlatým a dalších medailí získal za svoji aktivní kariéru v tuzemsku, velké úspěchy slavil v páru s Michaelou Gatěkovou i na kolbištích světových. Získal například titul Mistra ČR v karibském show a tanci salsa, na Světových hrách v Cali v Kolumbii, které se konaly v roce 2013 získal pár Jakub Mazůch a Michaela Gatěková stříbro, na Světových tanečních hrách na Tchaiwanu získali dokonce medaile zlaté.

Životopis Jakuba Mazůcha? Životem tančí už od šesti let

Narodil se 25. dubna roku 1988 v Ostravě. S tancem se seznámil ve svých šesti letech v ostravském tanečním studiu Studio-Line pod vedením Martiny Pišťáčkové. Tady se naučil první taneční krůčky, o dva roky později, jako osmiletý tančil poprvé soutěžně. V žákovských, mládežnických a juniorských kategoriích se Jakub Mazůch vypracoval brzy mezi naprostou špičku.

Po Studiu-Line získával další taneční vzdělání v Taneční škole Miroslava Kuchaře, v roce 2001 začal trénovat v tanečním klubu Sokol Vítkovice – TK Akcent Ostrava, kam přešel se svojí tehdejší taneční partnerkou partnerkou Sabinou Liberdovou. S ní pak v následujících letech několikrát dosáhl na titul vícemistra ČR a výborných umístění pár dosahoval i na mezinárodní scéně.

Rok 2006 znamenal v životě Jakuba Mazůcha velkou změnu – na dva roky se jako tanečník odmlčel. V té době získal působil například v Národním divadle Moravskoslezském, kde se objevoval jako tanečník v muzikálech. Šakalí léta, Sunset Boulevard, Cabaret, to je jen stručný výčet.

K závodnímu tanci je Jakub Mazůch vrátil v roce 2008, kdy se jeho taneční partnerkou stala už zmíněná Michaelou Gatěkovou, s níž se dokázal umístit na nejvyšších příčkách soutěží domácích i světových.

Dnes vede Jakub Mazůch vlastní MG Dance taneční studio, ve kterém v rodné Ostravě učí tančit všechny generace. Osobní život? Jakub Mazůch je ženatý, s manželkou vychovávají dvě děti – syna Jakuba a dceru Ellen.