Dominika Hašková. Dominátorova dcera je skvělou zpěvačkou

Nosit slavné příjmení někdy dveře otvírá… a jindy naopak. Dominika Hašková, dcerá slavného hokejového brankáře Dominika Haška, olympijského vítěze z Nagana 1998, slavné příjmení nikdy nepotřebovala. Dominika Hašková má totiž výrazný pěvecký talent. A ten ji nakonec dovedl do finále soutěže Eurovision Song Contest 2022.

Životopis Dominiky Haškové? Zpěvačkou chtěla být snad už od narození…

Narodila se 3. května 1995 v Buffalu, kde otec chytal za místní tým NHL Buffalo Sabres. K hudbě tíhla Dominika Hašková už jako malá. V šesti začala s příčnou flétnou, později chodila do dětského sboru. Když začala občas vystupovat na pódiu sama, bylo jasné jí i okolí – bude zpěvačkou!

Velký sen jí pomohli plnit i rodiče. Ti ji po šestiletém gymnáziu zajistili studium na prestižní konzervatoři v anglickém Leedsu, podporovali ji i při její účasti v soutěži Česko-Slovensko hledá talent v roce 2010. Tehdy to ještě nevyšlo. Dominika Hašková se dostala do finálové čtrnáctky. Dál už to nešlo. Jaro Slávik, Lucie Bílá a Jan Kraus, porotci Talentu, jí ale už tehdy věštili velkou budoucnost. Nemýlili se.

V listopadu 2021 Dominika Hašková a její skupina We Are Domi porazili šestici konkurentů a kvalifikovali se za Českou republiku do soutěže Eurovision Song Contest 2022 v italském Turíně. Tady se dostala do finále. Mimochodem, skupinu We Are Domi Dominika Hašková založila právě v Leedsu se spolužáky Casperem Hatlestadem a Benjaminem Rekstadem.