Kateřina Marie Tichá. Melodie srdce a duše

Zpívá, píše písničky, vydala i básnickou sbírku… Kateřina Marie Tichá je poutavým příkladem hudební odvahy a inovace. Její cesta k hudbě začala v mladém věku, kdy ji vášeň k četbě inspirovala k psaní vlastních povídek, básní a později i hudebních textů.

Že jde ve své umělecké kariéře po správné cestě naznačují už úspěchy, kterých dosáhla v prestižních hudebních anketách. V roce 2013 byla nominována v kategorii Objev roku v anketě Český slavík. Za debutové album Sami získala v roce 2020 cenu Anděl – také v kategorii Objev roku. V anketě Žebřík pak dosáhla v kategorii Zpěvačka roku v roce 2023 na třetí místo. Mnozí fanoušci a fanynky o ní mluví jako o Tomáši Klusovi v sukních.

Životopis Kateřiny Marie Tiché? Prostřední jméno má po babičce

Narodila se 18. srpna roku 1994 ve středočeské Vlašimi, městečku proslulém nádherným zámeckým parkem. V rodině se muzicírovalo, hlavně jedna z babiček (Kateřina ji ale nepoznala) hodně a dobře zpívala. Jmenovala se Marie a na její počest si mladá písničkářka změnila jméno na Kateřina Marie Tichá.

Na začátku kariéry poslala Kateřina Tichá několik cover songů, které natočila s pomocí svých známých Martinu Červinkovi z Universal Music, čímž odstartovala svou kariéru. Její debutový song „Vzpomínej“ z roku 2012 ji uvedl na scénu, avšak po jeho vydání na nějakou dobu s hudební kariérou přerušila.

Později se vrátila s písní „Do města přišla zima“ ve spolupráci s raperem Lipo, která se stala hitem v českých hitparádách. Už v roce 2013 byla Kateřina nominována v anketě Český slavík jako objev roku. Ve stejném roce začala také studovat na vysoké škole.

Stále ještě v roce 2013 začala Kateřina Marie Tichá hostovat na koncertech skupiny Jelen, spolupráce trvala dva roky. V roce 2015 vydala album „Otazníky“, obsahující úspěšný stejnojmenný singl. Její další významný úspěch přišel v roce 2020 s albem „Sami“, za které získala cenu Anděl v kategorii Objev roku. Nedávno oznámila vydání svého druhého alba „Plamen“, plánovaného na únor 2024.

Kateřina je také autorkou básnické sbírky „Ostrov, co chutná jako pomeranče“ z roku 2021, ve které se odráží její citlivý a introspektivní přístup k umění. Její texty jsou hluboké a promyšlené, reflektující osobní prožitky a emoce.

Kateřina v sobě nachází sílu v poutavých živých vystoupeních. Její koncerty jsou známé tím, že dokáží publikum postupně uchvátit, a na jejich konci často lidé stojí v prvních řadách a prožívají intenzivní emoce. Tato schopnost vytvářet hluboké emocionální spojení s posluchači je pro Kateřinu pravděpodobně jedním z největších úspěchů.

Kateřina Marie Tichá je nejen talentovaná zpěvačka a písničkářka, ale také vypravěčka, která dokáže svým uměním otevřít srdce posluchačů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *