Eva Podzimková. Hvězda seriálu Sedm schodů k moci

Eva Podzimková? Dříve hrála princezny v pohádkách, například Štěpánku v Čertově nevěstě režiséra Zdeňka Trošky z roku 2011. Říkalo se o ní také, že jejím přítelem je herec Jiří Mádl, to se jmenovala ještě Josefíková. Ještě před absolvováním DAMU si zahrála dva roky v Národním divadle – její rolí byla Barunka v adaptaci Babičky Boženy Němcové.

V posledních letech je jednou z tváří seriálů televize Prima – zahrála si výraznou roli ve Slunečné, v roce 2024 je hlavní tváří seriálu Sedm schodů k moci, který vypráví příběh dívky, která se z vesnice dokázala dostat do vysokých kruhů přes ložnice svých vysoce postavených milenců.

Životopis Evy Podzimkové? Skvělá je v divadle, na obrazovce, ve filmu i dabingu

Herečka Eva Podzimková, rozená Josefíková, se narodila 3. února roku 1990 v Uherském Hradišti do neherecké rodiny – tatínek pracoval jako inženýr, maminka měla voňavé povolání – pracovala v pekárně. V roce 2001 se pak rodina, do které patří ještě sestra Lenka (dnes) Daňková, která se od herectví postupně přesunula na pozici herecké agentky.

Cesta Evy Podzimkové na plátna kin a televizní obrazovky začala již v mladém věku v literárně-dramatickém oboru ZUŠ v Uherském Hradišti, kde byla členkou divadelního souboru Dohráli jsme. Po maturitě na gymnáziu pak vystudovala obor činoherní herectví na pražské DAMU. V té době už za sebou měla za sebou angažmá v pražském Národním divadle, kde se zhostila role Barunky v adaptaci Babičky.

Eva Podzimková a film? Její filmový debut „PIKO“ z roku 2010 ukázal její schopnost vtisknout charakteru hloubku a nuance. V dalších letech se objevila v řadě filmů, jako jsou „Čertova nevěsta“, „Probudím se včera“, „Fair Play“, ve kterém získala nominaci na Českého lva za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli, zahrála si i ve snímku „Já, Olga Hepnarová“.

V televizi se objevila v populárních seriálech jako „Škoda lásky“, „Modrý kód“, „Tátové na tahu“, a „Slunečná“. V roce 2021 získala roli Antonie Reissové v minisérii „Božena“ natočené podle životních osudů spisovatelky Boženy Němcové, aktuálně exceluje v hlavní roli seriálu „Sedm schodů k moci“, který je inspirován českým politickým prostředím.

Eva Podzimková je vdaná za scénáristu Matěje Podzimka a v roce 2021 se stala poprvé maminkou. Její dcera dostala jméno Lota. V lednu pár oznámil, že čeká druhého potomka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *