Martin Hofmann. Pro mnohé hlavně Luďan ze seriálu Most

V Česku ani není nikdo, kdo by jeho tvář a výrazný hlasový projev alespoň jednou nezaznamenal. Výborný je v divadle, proslavily ho film a televize. Výrazněji se do povědomí diváků zapsal už rolí Jardy Hejla, syna profesorky Hejlové (Hana Maciuchová) v nekonečném seriálu televize Nova Ulice. Doslova legendou se stal jeho Luďan v seriálu Most! nebo JUDr. Vladimír Novotný v dalším seriálu Trpaslík. Tomu totiž místo nosu vyroste… přirození.

Martin Hofmann je prostě… Martin Hofmann. Představitel svérázných typů, kterým dává zvláštní kouzlo. Kouzlo osobitého humoru, lehkého syčáctví a vulgarity, která nepůsobí prvoplánově. Jako například v seriálu Odznak Vysočina, který patří k jeho nejnovějším televizním počinům.

Životopis Martina Hofmanna? Narodil se v Českých Budějovicích, proslavil ho Most

Pochází z jihu Čech, narodil se v Českých Budějovicích 31. března roku 1978. Díky mamince chodil do Lidové školy umění, kde se naučil na akordeon, později přešel do dramatického kroužku. V něm se rozhodl, že jeho budoucnost se jmenuje divadlo – svůj podíl na tomto rozhodnutí jistě měla i herečka Jana Hlaváčová, pod jejímž vedením Martin Hofmann první herecké zkušenosti získával.

Po gymnáziu jeho další studijní kroky vedly tedy logicky na DAMU, kde patřil do ročníku Borise Rössnera. Absolvoval v roce 2000. Martin Hofmann a divadlo? Ještě jako student hrál v Divadle Rokoko, krátký čas tu zůstal i po DAMU. Nakonec si zvolil ale to, co mu vždy vyhovovalo nejlépe – odešel na volnou nohu. Během let prošel mnoha soubory, nejčastěji jej divadelní diváci mohou potkat v Divadle v Celetné.

V roce 2006 si Martina Hofmanna poprvé všimla divácká veřejnost, když se objevil v seriálu Ulice. Jeho popularita pak už jen rostla a roste dodnes – seriály Most!, Trpaslík, Případy prvního oddělení, Rédl, Bez vědomí a další jsou toho důkazem. V Mostu se přitom sešla parta herců, kterým to spolu prostě dokonale ladilo – kromě Hofmanna Michal Isteník nebo Zdeněk Godla.

Ve filmu se osobitý herec objevuje v podobných polohách jako v seriálech – stačí zmínit snímky Prvok, Šampón, Tečka a Karel a Odstřelovačka a dívák je jistě hned doma.

Osobní život? Herec Martin Hofmann je od roku 2014 ženatý s Ruskou Nataljou, se kterou vychovává syna a dvě nevlastní dcery. Kolem roku 2000 byla jeho partnerkou herečka Jitka Čvančarová.