Jolka Krásná. Moderátorka, spisovatelka, máma

Diváci ji znají z víkendového Studia 6 České televize. Mezi roky 2006 až 2017 ve stejné televizi provázela pořadem o filmu s vypovídajícím názvem Film. Jejím hlasem promlouvala jedna z postav rodinného animovaného filmu Lichožrouti. V roce 2022 debutovala jako spisovatelka. To všechno je Jolka Krásná.

Životopis Jolky Krásné? Na co sáhne, to se jí daří

Jolka Krásná se narodila v roce 1970. Nejprve pracovala jako pedagožka, ze školství ale odešla do rádia. Nejprve v devadesátých letech moderovala v soukromých stanicích, později nastoupila do Českého rozhlasu, kde pracovala jako moderátorka na stanici Radiožurnál.

Jolku Krásnou znají i fanoušci filmu, respektive znají její hlas – v roce 2016 namluvila jednu z postav celovečerního animovaného filmu Lichožrouti. V roce 2022 se prosadila i jako spisovatelka, v nakladatelství Pikola vydala fantastický příběh pro děti Belinda a tajemný výlet.

Jolka Krásná vychovává syna Kryštofa. Ten se narodil v roce 2006, jeho otcem je Zdeněk Pommer, známý například jako dlouholetý trenér české volejbalové reprezentace žen. A co jméno Jolka, jak k němu přišla? Jak sama uvádí v rozhovorech, je to její druhé křestní jméno, jako hlavní ho začala používat v dospělosti.