Filip Grznár. Jedni ho zbožňují, druzí nenávidí

Filip Grznár? Pro jedny úspěšný sportovec, pro druhé sprosťák a agresivní rváč, který nejde pro nadávku a ránu daleko. Úspěšný byl nejen jako kulturista, úspěšný je i jako MMA zápasník, je i influencerem, jehož videa na YouTube a příspěvky na Instagramu sledují desítky tisíc fanoušků.

Hovořit o něm jako o „kontroverzní osobnosti“ nicméně není v jeho případě nic přehnaného. Filip Grznár je prostě jen jeden, osobitý a svůj. Otázkou je, co je skutečnost a co je jen marketing, který má přitáhnout pozornost.

Životopis Filipa Grznára? Úspěchy slavil jako kulturista, prosazuje se i v MMA

Narodil se 1. února 1985 v Holýšově nedaleko Plzně. Posilování a kulturistice se věnuje od mládí, kdy také začal natáčet video o cvičení. Jako fitness trenér pracuje muž, o které se v komunitě říká, že je „králem dřepu, dodnes. Kvalifikaci má přitom víc než výbornou – v silovém trojboji se stal několikrát českým mistrem.

Se sportem začal Filip Grznár v sedmi letech, původně s řecko-římským zápasem a boxem. Od dvaceti se věnoval kulturistice, ve které sbíral úspěchy doma i v zahraničí. Na Mr. Olympia Amateur Europe 2014 byl pátý, stal se absolutním vítězem Lee Priest classic 2015. Zajímavostí přitom je, že profesionální kartu v kulturistice získal až ve svých 32 letech, což je poměrně pozdní vstup na scénu.

V roce 2017 se Filip Grznár poprvé postavil do klece a při galavečeru XFN 3 nastoupil v MMA zápase proti Michalu Řehákovi. Odešel poražen, stejně jako v zápase dalším s Brazilcem Charles Andrade, který má zkušenosti z UFC. V posledních dvou letech nastoupil Grznár v zápasech MMA několikrát a převážně slaví úspěchy.

V roce 2020 vydal Filip Grznár knihu Fenomén Grznár, jejího křtu se zúčastnil i Grznárův kamarád, zápasník Karlos Vémola.

Osobní život? Filip Grznár je podruhé ženatý, s první manželkou mají dvě děti.