Igor Brezovar. Životopis dobrodruha na dvou kolech

Láska k motorkám může začít mnoha způsoby. Způsob, kterým si jízdu na dvou kolech zamiloval Igor Brezovar, je jedním z těch, které se objeví jen zřídka. Jak k tomu došlo? Když se v jeho 16 letech rodiče rozhodli, že se z rodného Sloninska přestěhují do Česka, nechtělo se mu.

Když mu ale otec slíbil, že výměnou za stěhování se do jemu neznámé země dostaně stopětadvacítku motorku, souhlasil – a tím byla jeho láska k motorkám a cestování jednou stopou započata.

Životopis Igora Brezovara? Zatím procestoval na 135 zemí a ujel přes půl milionu kilometrů

Původem Slovinec, od roku 1989 naturalizovaný Čech, motorkář, cestovatel, spisovatel – to je biografie Igora Brezovara v jedné větě. Narodil se v roce 1973 v malebné vesničce Žužemberk nedaleko Trebnje ve Slovinsku a v šestnácti letech se s rodinou přestěhoval do tehdejšího Československa. Známý je především jako cestovatelm který poznává Evropu i svět ze sedla motocyklu, vystudoval ale ekonomii, v Praze na Vinohradech má prodejnu podlahových krytin jménem Brezovar Igor – Aa-ibc.

Brezovar a jeho biografie cestovatelská? Svůj první větší výlet na motorce si naplánoval po sousedních zemích Evropy, ale to byl jen začátek jeho dlouhých a dobrodružných cest. Postupně navštívil 135 zemí na šesti kontinentech a najel přes 500 000 kilometrů. Jeho cesty jsou nejen o překonávání vzdáleností, ale i o setkávání s lidmi, objevování kultur a poznávání sebe sama. Jeho vůbec první výpravou mimo Evropu byla v roce 1997 cesta na motorce do Indie.

Jméno Igor Brezovar se stalo synonymem pro motocyklové dobrodružství, jeho cesty inspirovaly mnohé k tomu, aby se vydali za svými vlastními sny jednou stopou. Jeho oblíbenou motorkou je BMW R1100 GS.

Igor Brezovar je známý i díky televiznímu seriálu „Po jedné stopě“, ve kterém společně s hercem Martinem Písaříkem projíždějí na motorkách různé kouty světa. Je také autorem knih, do jejichž stránek přetavil svoje dobrodružné cesty. Knihy „Velká jízda začíná“ a „Velká jízda pokračuje“ jsou nejen záznamem jeho cest, ale také inspirací pro všechny, kdo touží objevovat svět. A chtějí ho objevovat ze sedla motocyklu.

Igor Brezovar je muž, který žije naplno a jeho příběh je důkazem toho, že s odvahou a vášní lze dosáhnout čehokoli. Jeho život je příběhem o dobrodružství, poznávání a touze po svobodě. Jeho osobní život? Žije s přítelkyní, se kterou má dvě děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *