Barbora Vaculíková. Diva Baara je dcerou Petry Černocké

Říci, že jablko nepadá daleko od stromu, je v případě české zpěvačky a textařky Barbory Vaculíkové pověstným nošením dříví do lesa. Její maminkou totiž není nikdo jiný než slavná Saxana, občanským jménem Petra Černocká. Tatínek? I on má mnoho společného s hudbou. Jan Aleš Vaculík, manžel Petry Černocké, je hudebník, hudební manažer a spisovatel, který býval ale také kriminálním radou…

Životopis Báry Vaculíkové? Muzika pro ní byla jasnou životní volbou už odmala

Bára Vaculíková se narodila 19. prosince 1979 a její stopa v českém hudebním průmyslu je velmi dobře znatelná. Je členkou oblíbené vokální skupiny Yellow Sisters, stojí za sólovým projektem Diva Baara, který kombinuje prvky kabaretu, burlesky a pop-music.

Přestože se původně věnovala studiu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze (absolvovala v roce 2003), brzy se plně začala věnovat hudbě. Svoji profesionální kariéru zahájila jako zpěvačka v afro-hip-hopové skupině Forbidden Fruit a později se podílela na tvorbě repertoáru kapely Funky Feast.

V roce 2005 přišel první velký průlom na hudební scéně, když Barbora Vaculíková spoluzaložila ženskou vokální skupinu Yellow Sisters. Ta se rychle prosadila svým inovativním přístupem k a capella zpěvu a schopností skloubit různé hudební žánry. Možná i vy už jste měli tu čest?

Jako Diva Baara pak Bára Vaculíková rozšířila své umělecké zaměření a představila se ve více sólových projektech, kde se prezentuje jako energická a charismatická zpěvačka s láskou k elektroswingu. Její debutový singl „Jen pro jednou“ předznamenal vydání alba, které kombinuje moderní elektronickou hudbu s tradičními prvky.

Osobní život? Bára Vaculíková, dcera zpěvačky Petry Černocké, má sama dceru – jejím otcem je filmový producent Pepe Rafaj, narodila se v únoru 2011 a patří k oblíbeným dětským herečkám a dabérkám. Jméno? Olivie Coco Rafajová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *