Im Dong-Hyun – téměř slepý lukostřelec a první světový rekord olympiády v Londýně

[adsenseyu1]

Im Dong-Hyun (také Im Tong-hjon – Im je příjmení), jihokorejský lukostřelec a jeden z účastníků lukostřelecké soutěže na londýnských olympijských hrách, se narodil 12. května 1986 a  je sportovcem, kterého bychom spíš než na olympiádě čekali na paraolympiádě. Je totiž téměř slepý.

Pro názornost – to, co člověk se zdravým zrakem vidí zřetelně na vzdálenost 200 m, to Im Tong-hjon vidí na vzdálenost desetkrát menší – na 20 m.

Přesto, nebo možná právě proto (motivace?), se Im Tong-hjon stal prvním sportovcem londýnských olympijských her, který překonal světový rekord. V kvalifikaci lukostřelců na 70 metrů překonal nástřelem 699 bodů světový rekord. Potřeboval k tomu 72 šípů, o tři body překonal svůj dosavadní rekord z května 2012.

Im Tong-hjon nezazářil poprvé, poloslepý lukostřelec, který podle vlastních slov vidí na terči pouze barevné skvrny, se jako člen jihokorejského týmu lukostřelců stal olympijským vítězem v Aténách 2004 i Pekingu 2008, v týmové soutěži se stal trojnásobným mistrem světa (2003, 2007, 2009), v individuálním klání má zlatou medaili z mistrovství světa lukostřelců v Lipsku 2007, v letech 2003 a 2009 byl mezi jednotlivci stříbrný.

Na olympijských hrách v Londýně míří Im Tong-hjon k prvnímu olympijskému zlatu mezi jednotlivci. Zda uspěje? To se dozvíme v pátek 3. srrpna 2012, kdy je finále lukostřelecké soutěže jednotlivců na pořadu dne.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *