Ivana Andrlová. Od princezen k Ceně Františka Filipovského

Ivana Andrlová. Narodila se ve státní svátek – 28. října roku 1960 ve Vysokém Mýtě. Proslavila se jako představitelka chytrých princezen z televizních pohádek pro děti, bulvárem propíraný byl její rozvod s hercem Ivanem Vyskočilem.

Po roce 1990 se z hereckého dění pomalu stahovala, teprve v roce 2013 se zase vrací v plné síle, když si zahrála jednu z hlavních rolí pokračování legendárního seriálu Sanitka.

Poprvé se Ivana Andrlová objevila na televizní obrazovce v roce 1974, když si zahrála dceru hlavního hrdiny v seriálu Třicet případů majora Zemana. O dva roky později, už s potvrzením přijetí na hudebně-dramatický obor pražské konzervatoře v kapse, si zahrála Ivana Andrlové roli Alenky, sestry Jaroslava Hanzlíka, v trojdílné televizní inscenaci Podnájemníci, Otec nebo bratr a Dopis psaný španělsky.

Začátek osmdesátých let znamenal pro Ivanu Andrlovou desetiletí, ve kterém ztvárnila řadu televizních princezen – Princové jsou na draka, Za humny je drak, Co takhle svatba, princi – tady všude známe Ivanu Adrlovou coby chytrou princeznu, která vždy dosáhne svého.

Po roce 1990 se Ivana Andrlová rozhodla podnikat – oborem, do kterého se pustila, bylo hubnutí za pomoci speciálních kaučukových pásů. V roce 1990 se Ivaně Andrlové narodila z manželství s hereckým kolegou Ivanem Vyskočilem dcera Michaela, manželství se ale ještě v devadesátých letech rozpadlo.

Ivana Andrlová je velmi dobrou dabérkou, hlas propůjčila například hlavní hrdince seriálu Ally McBealová – za tento počin získala v roce 2001 Cenu Františka Filipovského. Skvěle se Ivana Andrlová zmocnila taktéž hlasu Natalie Oreiro v seriálu Divoký anděl.