Zuzana Offenbartl Dovalová. Tanečnice

Zuzana Offenbartl Dovalová. Tanečnice, choreografka a zpěvačka, která ztvárnila na jevišti například slavnou zpěvačku let šedesátých – Evu Olmerovou.

Zuzana Offenbartl Dovalová se narodila 25. prosince roku 1986 v Čeladné, kde také získala (v rodině) základní taneční a hudební průpravu – naučila se hrát na klavír a na kytaru, začala zpívat.

K herectví se Zuzana Offenbartl Dovalová dostala až během studia na Konzervatoři Jaroslava Ježka (studovala obor muzikál), v roce 2003, jako šestnáctiletá si pak v muzikálu poprvé také zahrála – jmenoval se Rebelové a Zuzana Offenbartl Dovalová si zahrála roli Julči.

Ve stejném roce se Zuzana Offenbartl Dovalová poprvé objevila také v hudební anketě Český slavík, když mezi zpěvačkami skončila na 23. místě.

Dosud nejznámější roli, a to hned tu hlavní, si Zuzana Offenbartl Dovalová zahrála v muzikálu Nezemřela jsem, který zpracovává život české zpěvačky Evy Olmerové. Dlužno dodat, že Zuzana Offenbartl Dovalová je také autorkou samotného projektu, kterého se vedle ní zúčastnili například Tomáš Savka, Tomáš Trapl či Ivana Jirešová.