Jaroslav Soukup. Bronzový biatlonista z olympiády v Soči

Biatlonista Jaroslav  Soukup? Má dvě bronzové medaile z mistrovství světa, ale olympiáda je olympiáda – a pro první olympijskou medaili si dojel na zimní olympijské hry do ruského Soči. Tady uspěl hned v prvním závodě, když ve sprintu na 10 kilometrů získal olympijský bronz a porazil tak mimo jiné svého reprezentačního kolegu Ondřeje Moravce, který skončil osmý. Dva čeští biatlonisté v první desítce olympijského závodu? Fantastický výsledek!

Jaroslav Soukup se narodil 13. července roku 1982 v Jičíně. Sportoval od mládí, v současné době je tento 183 cm vysoký a 68 kg těžký biatlonista závodníkem klubu SKP Jablonec, kde je jeho osobním trenérem Ondřej Rybář.

Ve Světovém poháru se Jaroslav Soukup pohybuje od roku 2004, první velké úspěchy získal jako člen české štafety na dvou po sobě následujících mistrovstvích Evropy – v roce 2006 získal s českou štafetou zlato, o rok později stříbro. Na mistrovství světa v biatlonu reprezentoval Jaroslav Soukup Českou republiku zatím pětkrát (psáno v roce 2014) se ziskem dvou bronzových medailí.

Svých prvních olympijských her se Jaroslav Soukup zúčastnil v roce 2010 v kanadském Vancouveru – tady skončil v závodě, který mu v ruském Soči vynesl bronz, na 52. místě.