Jiří Vodička. Houslový fenomén

Jiří Vodička? Jeho umělecký vývoj je pozoruhodný. Jako dítě si vydobyl uznání získáním cen na četných českých i slovenských soutěžích. V roce 2004 se pak dokonce stal celkovým vítězem na Mezinárodní soutěži mladých houslistů Louisa Spohra ve Weimaru v Německu.

O čtyři roky později zazářil Jiří Vodička i na světoznámé soutěži Young Concert Artist v Lipsku a New Yorku, kde dosáhl na první a druhé místo​. Dnes patří tento koncertní mistr České filharmonie, sólista a komorní virtuos k nejvyhledávanějším českým houslistům.

Životopis Jiřího Vodičky? Mimořádný umělecký talent jej provází už od dětství

Houslový virtuos Jiří Vodička se narodil v roce 1988. Na housle začal jako šestiletý, už od prvních pokusů přitom udivoval mimořádným talentem. I díky němu byl už ve 14 letech přijat k mimořádnému studiu na vysoké škole v Ostravě (Institut pro umělecká studia v Ostravě), a to do třídy prof. Zdeňka Goly. I on sám dnes působí jako pedagog –  na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě. 

Srdce Jiřího Vodičky patří klasické hudbě, ale vyrůstal na rocku díky otci, rockovému kytaristovi. Tato hudební rozmanitost se odráží v jeho účinkování ve show jako je Vivaldianno, kde spojuje klasickou hudbu s moderními prvky​.

Jiří Vodička hraje na housle z roku 1774 od italského mistra Josepha Gagliana.

Kariéra Jiřího Vodičky je příběhem nejen o talentu, ale i o neustálém učení a hledání nových cest, jak hudbu přiblížit lidem a sdílet s nimi svůj nekonečný zápal pro ni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *