Tereza Mašková. Pátá Česko Slovenská SuperStar

Veřejnost ji zná nejvíce jako premiantku páté řady talentové soutěže Česko Slovenská SuperStar a zpěvačku se zálibou v růžové barvě vlasů. Její fanoušci pak vědí, že její vítězství nebyla náhoda – je absolventkou konzervatoře, vyhrála na World Championships of Performing Arts v Los Angeles kategorii muzikál.

Hudební nadání měla Tereza Mašková už v genech. Babička zpívala operu, zpěvu a hře na trubku se věnoval i tatínek. Pak už stačilo jen hodně píle a její talent se rozzářil naplno.

Životopis Terezy Maškové? Vyrůstala bez tatínka, zpěv je celý její život

Narodila se 11. dubna roku 1996 v Třinci. Maminka pracovala jako mzdová účetní. tatínek brzy odešel – zemřel na následky autonehody, když jí Tereze čtyři roky. Hudbě se Tereza věnuje prakticky od předškolních let, v sedmi se pak začala učit na klavír a zpívat. Chuť do zpívání vydržela Tereze Maškové i po základní škole – úspěšně udělala přijímačky a vystudovala pražskou Konzervator Jaroslava Ježka. Obor? Muzikál a později populární zpěv.

Před televizními kamerami se Tereza Mašková poprvé objevila v roce 2010, když se probojovala do semifinále talentové show Česko Slovensko má talent – už tehdy jí porotkyně Lucie Bílá věštila velkou budoucnost. Terezu vypadnutí v semifinále nepoložilo, pracovala na sobě dál a o čtyři roky později zvítězila na World Championships of Performing Arts v Los Angeles kategorii muzikál.

Za další čtyři roky vystoupala Tereza na vrchol talentových soutěží v Ćesku a na Slovensku, když se stala v pořadí pátou Česko Slovenskou SuperStar. Ještě stále v roce 2018 se pak stala i jednou z hvězd show Tvoje tvář má známý hlas televize Nova. Tady skončila na čtvrtém místě, vítězkou se stala herečka Michaela Badinková.

Tereza Mašková je na nejlepší cestě stát se hvězdou české populární hudby. První singl (New Me) vydala v roce 2018, dva roky poté vyšlo její první album Zmatená. V létě 2021 doprovázela na společném turné zpěváka Marka Ztraceného, v říjnu 2002 vydala druhé album nazvané příznačně Svět je málo růžový. Ve stejné době se jí splnil sen mnohých zpěváků a zpěvaček současné i minulých generací – stala se zpěvačkou orchestru Karla Vlacha.

Osobní život? Tereza Mašková je zasnoubená se svým dlouholetým přítelem a manažerem Oliverem Žilákem.