Lada Vondrová. Hvězda české atletiky

Jarmila Kratochvílová, Taťána Kocembová, Zuzana Hejnová, Ludmila Formanová… co jméno, to legenda československé a české atletiky. Přesněji řečeno, běžeckých disciplín. Už nějaký čas mezi ně patří i jméno Lada Vondrová, běžkyně, která svoje největší úspěchy sklízí v relativně nové disciplíně – smíšené štafetě na 4×400 metrů.

Životopis Lady Vondrové? Začínala s fotbalem, nakonec propadla atletickému oválu

Lada Vondrová se narodila 9. září roku 1999 na Vysočině v malé vesničce Sedliště nedaleko Nového Města nad Moravou. Od mládí projevila sportovní nadání, nejdříve ve fotbale, a k atletice se přeorientovala až v šestnácti letech, když začala běhat za atletický oddíl v Poličce. Důvod? Potřebovala si zlepšit fyzičku.

Běžecká kariéra Lady Vondrové je pozoruhodná rychlým vzestupem a řadou úspěchů na mezinárodní scéně, včetně zisku zlatých medailí na juniorských šampionátech a cenných kovů ve štafetových disciplínách.

Začínala na distanci 800 metrů, postupně se ale přeorientovala na čtyřstovku. V současné době trénuje a závodí za USK Praha, kde patří do trenérské skupiny Jana Volejníka. Úspěchy? Ten největší přišel zatím v roce 2023, kdy Lada Vondrová s českou smíšenou štafetou na 4×400 metrů skončila na fantastickém třetím místě na atletickém mistrovství světa v Budapešti.

Držme Ladě společně prsty, aby na olympijských hrách v Paříži svoje umístění ještě vylepšila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *