Václav Matějovský. Vyhraje právě on Survivor 2023?

Už jako teenager (od roku 2010) si zahrál v nekonečném seriálu televize Nova Ulicemožná si i vy vzpomenete na postavu Mikuláše Seidla? V mini sérii Božena, vyprávějící životní osudy spisovatelky Boženy Němcové, si zahrál Karla Havlíčka Borovského. V roce 2022 si zahrál jednu z hlavních postav seriálu O mě se neboj televize Nova.

A konečně v roce 2023 se stal jednou z hvězd reality show Survivor 2023 na stejné televizní stanici. Co myslíte, stane se Václav Matějovský jejím vítězem?

Životopis Václava Matějovského? S herectvím se potkal na gymnáziu, proslavila ho Ulice

Václav Matějovský je rodilý Západočech. Narodil se 14. února roku 1996 v Plzni. Tady strávil dětství, tady taky vystudoval místní gymnázium. Tady se poprvé potkal s divadlem, když začal docházet do souboru, který vedl František Kaska. V této době měl možnost zahrát si i v plzeňském Divadle Alfa.

Po maturitě se Václav Matějovský rozhodl pro studium herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU v Praze. Byl přijat, ale školu brzy přerušil a nedokončil.

Václav Matějovský ve filmu a televizi? Na televizní obrazovce se objevil v už zmíněné roli Mikiho v seriálu Ulice v roce 2010, ve filmu debutoval o tři roky později ve snímku Jiřího Vejdělka Něžné vlny. Zahrál si také ve filmech Teorie tygra, Vybíjená nebo Vyšehrad: Fylm.

Televize mladému herci nabízí příležitostí o poznání více. Ulice, O mě se neboj, Božena, tyto seriály už jsme zmínili. kromě nich si zahrál větší či menší role například v seriálech Dáma a král nebo Tátové na tahu. Dá se říci, že to nejlepší má Václav Matějovský stále ještě před sebou.

Jak dopadne v soutěži Survivor 2023? Nechme se překvapit.