Josef Jindřišek. Nejstarší střelec gólu ve fotbalové lize

Ve 42 letech už se vrcholovému sportu věnuje jen málokdo. A ještě méně je sportovců, kteří jsou kapitány svých týmů a dokáží úspěšně skórovat. Fotbalista Josef Jindřišek k nim patří – hráč FB Bohemians 1905 skóroval ve Fortuna lize (nejvyšší česká fotbalová soutěž) ve svých 42 letech, 2 měsících a 16 dnech.

Stalo se tak při utkání s Jabloncem, které bylo zároveň oslavou 40. výročí jediného mistrovského titulu, který tým z Ďolíčku kdy získal. Mimochodem, účastníkem zápasu byl i Tomáš Hübschmann, kterému titul nejstarší střelce gólu v lize patřil před ním.

Druhý rekord? V říjnu 2023 překonal Josef Jindřišek další rekord, když se stal po opavském špílmachrovi Pavlu Zavadilovi nejstarším fotbalistou, který kdy vyběhl na trávník české nejvyšší fotbalové soutěže – bylo mu 42 let, 8 měsíců a 8 dnů.

Životopis Josefa Jindřiška? Fotbalista a držitel rekordů s fotbalem ještě nekončí

Fotbalista a kapitán FC Bohemians 1905 Josef Jindřišek se narodil 14. února 1981 v Plavech, kde také s fotbalem začínal jako hráč místního Sokola. V roce 1995 přestoupil pak do Jablonce, v roce 2003 se tady prodral do áčka FK Jablonec. V půlce sezóny 2006-07 odešel Josef Jindřišek do Sigmy Olomouc, kde působil do roku 2009, kdy se stal členem Bohemians Praha 1905. Tady se stal postupně kapitánem týmu a tady se také sral držitelem výše zmíněných rekordů.

Josef Jindřišek je uznávaný i pro svůj přínos fotbalu a byl oceněn jako osobnost ligy za sezónu 2022–2023. Jeho příspěvek k českému fotbalu a jeho klubu z něj dělá nejen sportovní legendu, ale také inspiraci pro mladé hráče po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *