Freddie Mercury a Bohemian Rhapsody. Jak to bylo doopravdy?

Film „Bohemian Rhapsody“ z roku 2018 je dramatizovaným zobrazením života Freddieho Mercuryho a jeho působení v kapele Queen. I když film slavil úspěch u publika a získal řadu ocenění, obsahuje několik faktických nepřesností a uměleckých zjednodušení oproti skutečným událostem.

Tady je několik z nich

  1. Načasování Freddieho HIV diagnózy: Ve filmu Freddie informuje své spoluhráče z Queen o své diagnóze HIV krátce před legendárním vystoupením na Live Aid v roce 1985. Ve skutečnosti byl Freddie diagnostikován až kolem roku 1987, tedy několik let po koncertu.
  2. Vztah s Mary Austin: Film zobrazuje Freddieho vztah s Mary Austin jako středobod jeho emocionálního života, ale v realitě měl Freddie po rozchodu s Mary řadu dalších vztahů, které ve filmu nejsou tolik zdůrazněny.
  3. Založení kapely: Ve filmu je scéna, kde Freddie přistoupí k Brianu Mayovi a Rogeru Taylorovi těsně po odchodu jejich zpěváka a nabízí se jako náhrada. Ve skutečnosti Freddie znal Briana a Rogera déle a kapela prošla několika proměnami, než se stala Queen.
  4. Freddieho sólová kariéra: Film zobrazuje, že Freddie opustil kapelu, aby se věnoval sólové kariéře, což způsobilo napětí mezi členy. Ve skutečnosti všichni členové Queen měli v osmdesátých letech své sólové projekty a kapela nikdy oficiálně nebyla rozpuštěna.
  5. Přestávka kapely před Live Aid: Film naznačuje, že kapela se rozešla a poté se dramaticky znovu sešla těsně před koncertem Live Aid. Ve skutečnosti ale Queen nikdy neudělali dlouhou přestávku a jejich turné „The Works“ skončilo jen několik měsíců před Live Aid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *