Josef Melen – hvězda hitu Né, pětku né

Josef Melen se narodil 27. prosince 1973 v Litoměřicích, je český zpěvák, hudebník, moderátor a producent.

Josef Melen se proslavil především nesmrtelným hitem Né, pětku ne v osmdesátých letech. V roce 1983 vydal první singl s Viktorem Sodomou s názvem Moucha. V roce 1986 působil ve skupině Kroky Františka Janečka, jako zpěvák a bubeník do roku 1989. Několik měsíců spolupracoval i se skupinou Maximum Petra Hanniga.

Po revoluci hrál Josef Mele v několika televizních pohádkách a spolupracoval s Ladislavem Štaidlem. V roce 1991 se osamostatnil natočil svou autorskou prvotinu SP s názvem Sny a Déšť. Objevil se rovněž po boku Leony Machálkové, Renaty Podlipské nebo Radky Fišarové. V současné době působí jako profesionální moderátor a odborník na bojové sporty, především Muay Thai. V roce 1997 natočil Josef Melen album JPM za kytarové a producentské podpory Miloše Dodo Doležala.

V letech 2002–2004 se jeho jméno začalo vyskytovat na CD kompilacích a albech zahraničních vydavatelství, kde vystupuje pod jménem J.P.Melen.

V roce 2010 vydal singl Here is the House a album mapující jeho hudební působení na scéně česko-slovenské od roku 1980 do 2011.

Josef Melen vyhrál čtyřletý boj s rakovinou prostaty a znovu rozjíždí svoji kariéru. S manželkou mají dva syny.