Josep Guardiola opouští trenérský post FC Barcelona

[adsenseyu1]

Legenda se loučí. Josep „Pep“ Guardiola, španělská fotbalová legenda, se loučí s trenérským postem v Barceloně. Bývalý slavný defenzivní záložník FC Barcelona a španělské reprezentace, člen „týmu snů“ Johana Cruyffa trénoval „svoji“ Barcelonu poslední čtyři sezóny, které patří mezi nejúspěšnější sezóny v historii Barcelony vůbec – třikrát dovedl tým k titulu španělského mistra, dvakrát s ním zvítězil v Lize mistrů. Porážka od FC Chelsea, jejíž branku hájí Petr Čech, před několika dny v semifinále letošního ročníku Ligy mistrů bylo jeho posledním. Po sezóně Guardiola v Barceloně končí.

Jako hráč získal Guardiola s Barcelonou šestkrát španělský titul, v ročníku 1991/92 vyhrál s týmem v Lize mistrů, v sezóně 1996/97 pak s Barcelonou vyhrál Pohár vítězů pohárů. V letech 1992 a 1997 Guardiola s Barcelonou zvítězil v Poháru UEFA. Za španělskou reprezentaci odehrál Josep „Pep“ Guardiola celkem 47 utkání (mezi roky 1992-2001), v nichž vstřelil pět branek.

Josep Guardiola začínal stoji trenérskou štaci v Barceloně nejprve u záložního týmu (FC Barcelona B) v roce 2007, k prvnímu týmu nastoupil o rok později (2008). Pod jeho trenárským vedením Barcelona zažila jednou z nejúspěšnějších období vůbec – třikrát získala španělský titul, dvakrát zvítězila v Lize mistrů, jednou zvítězila v MS klubů, dvakrát uspěla v Poháru UEFA. Guardiola byl v letech 2009 a 2010 zvolen nejlepším trenérem španělské ligy, v roce 2009 byl zvolen nejlepším trenérem podle UEFA a podle World Soccer Magazine.

Zprávu o Guardilově odchodu přinesla agentura Reuters, podle sdělení samotného Guardioly stojí za jeho rozhodnutím nejen porážky Barcelony z poslední doby, ale i celková únava a psychické vyčerpání z náročné práce v jednom z nejsledovanějších fotbalových týmů světa.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *