Jiří Korn. Rebel(s)

Jiří Korn, český zpěvák, baskytarista, tanečník a herec, se narodil 17. května roku 1949 v Praze.

Po škole (Střední všeobecně vzdělávací škola) se Jiří Korn v roce 1967 stává členem skupiny Rebels, která se proslaví především hitem Šípková Růženka.

V roce 1971 Jiří Korn přichází do skupiny Olympic (tady nazpíval například známý Únos), skupinu, vedenou kapelníkem Petrem Jandou, opouští hned v roce následujícím, kdy se vydává na sólovou dráhu a vydává své první album Jiří Korn-LP01. V sedmdesátých letech Jiří Korn nahrál ještě další dvě alba, úspěšně se umisťuje v anketě časopisu Mladý svět Zlatý slavík na třetím (1977) a druhém místě (1978).

V osmdesátých letech začíná několikaletá spolupráce Jiřího Korna s Helenou Vondráčkovou, velkou popularitu získává Kornovi také účinkování v úspěšném televizním cyklu Možná přijde i kouzelník po boku Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse.

Devadesátá léta se Jiří Korn z populární hudby stále více vytrácí a věnuje se taneční kariéře (v letech 1995-2004 působil v tanečním seskupení J.K. Company), v posledních letech pak působí jako člen kritikou poměrně ceněného vokálního kvarteta 4TET (Jiří Korn, Jiří Škorpík, David Uličník, Dušan Kollár).

Jiří Korn se proslavil také jako herec, ztvárnil například roli Honzy ve slavné pohádce Bořivoje Zemana Honza málem králem (1976). Herectví, pohybové nadání a zpěv využil Jiří Korn i jako herec muzikálový, zahrál si například v muzikálech Bídníci, Dracula a Monte Christo. V roce 2004 získal divadelní cenu Thálie.

Jiří Korn je známý též svým kladným vztahem ke sportu, je velice úspěšným hráčem kulečníku a bowlingu.

Jiří Korn byl dvakrát ženatý, jeho druhou ženou byla herečka a moderátorka Kateřina Kornová, se kterou má syna Filipa (narozen 1991) a dceru Kristinu (narozena 1992).