Kristýna Hrušínská. Vanda z Ulice


Kristýna Hrušínská? V posledních několika letech je jednou z výrazných tváří nekonečného seriálu televize Nova Ulice, kde ztvárňuje roli Vandy, která se po letech v emigraci vrací do Česka. Malá pikantnost – její matku v Ulici hraje její skutečná matka, Miluše Šplechtová. Tím je zároveň jasné, kdo je jejím otcem. Ano, herec a divadelní principál Jan Hrušínský.

Kristýna Hrušínská je tak pokračovatelkou slavného hereckého rodu, jehož historie sahá až k Ondřeji Červíčkovi. S její cestou na televizní obrazovku a prkna, která znamenají svět, to ale tak lehké nebylo…

Životopis Kristýny Hrušínské? Vystudovala nejprve průvodcovství, teprve pak herectví

Herečka Kristýna Hrušínská se narodila 5. března roku 1985 v Praze do herecké rodiny – jak už jsme zmínili, jejím otcem je Jan Hrušínský, matkou Miluše Šplechtová. Herectví ji lákalo od dětství, konzervatoř ale po základní škole nakonec nevystudovala – přednost dostala Střední odborná škola cestovního ruchu, kde se věnovala oboru průvodcovství.


Po maturitě se Kristýna Hrušínská rozhodla zkusit DAMU. Uspěla a pod vedením profesorů a režisérů Jana Borna a Ivana Rajmonta dozrála v herečku výrazného projevu. Po DAMU Kristýna nastoupila do Divadla na Jezerce, které provozuje její otec. Na jeho scéně působí dodnes.

Ve filmu se Kristýna Hrušínská zatím příliš neprosadila, vedlejší role si zahrála v několika snímcích – prvním byl televizní film Hodina klavíru z roku 2007. Hlavní roli má na kontě zatím jednu, do postavy terapeutky Lindy ji ve filmu Pánský klub obsadil její manžel režisér Matěj Balcar. Mnohem známější je televizním divákům, a především divačkám – role Vandy v seriálu Ulice ji v popularitě vystřelila do výšin.

Osobní život Kristýny Hrušínské? S manželem Matějem Balcarem mají dvě děti – syny Vojtěcha (narozený 2017) a Jakuba (2022).