Linda Evans. Jejím osudem byla Dynastie

Často se objevovala na předních místech hlasování o nejkrásnější ženu Ameriky. Byla a stále je oblíbenou propagátorkou zdravého životního stylu. Jestli se ale Linda Evansová něčím opravdu proslavila, je to nekonečná seriálová sága Dynastie. Za roli Krystle Carrington byla hned po první sezóně seriálu oceněna Zlatým Glóbem, v roce 1983 pak následovala (neúspěšná) nominace na cenu Emmy.

Životopis Lindy Evans? S herectvím si začala, aby překonala nesmělost

Herečka Linda Evans se narodila jako Linda Evanstad 18. listopadu 1942 v Hartfordu v Connecticutu jako druhá ze tří dcer páru profesionálních tanečníků, kteří do Spojených států přišli z Norska.

V dětství se Linda Evans s rodiči přestěhovala do Los Angeles, přesněji do Hollywoodu, kde začala navštěvovat ještě jako školačka herecké kurzy. Prý hlavně proto, aby překonala nesmělost a plachost, která ji prý v té době trápila. Její herecká kariéra začala v 60. letech a brzy se stala populární díky svým rolím v televizních seriálech a filmech. Debutovala jako patnáctiletá epizodní rolí v televizním seriálu Otec bakalář.

Právě v tomto seriálu se Linda Evans poprvé setkala s Johnem Forsythem, který se ta dalších dvacet let stal jejím manželem v nekonečném seriálu Dynastie. Dynastie udělala z Lindy hvězdu první velikosti, v roli Krystly Carringtonové zářila mezi roky 1981-88. Dynastie vynesla Lindě celkem pět nominací na Zlatý glóbus, proměnila hned tu první v roce 1982.

Po skončení Dynastie se Linda Evans objevila v několika dalších televizních pořadech a filmech a také vystupovala v divadle. Kromě své herecké kariéry se Linda Evans také věnuje charitativním projektům a je zapálenou propagátorkou zdravého životního stylu.

Linda Evans byla dvakrát vdaná. Jejím prvním manželem byl v letech 1964-78 americký režisér John Derek, podruhé se provdala v roce 1975 za Stana Hermana. Manželství vydrželo čtyři roky.