Lucie Macháčková. Stand-up comedy jako životní styl

Česká dámská stand-up scéna, to nejsou jen Iva Pazderková, Ester Kočičková nebo Adéla Elbel. Mezi úplnou špičku patří také Lucie Macháčková, která se na stránkách Undeground Comedy představuje jako neurotická scenáristka, která nemá žádné praktické dovednosti, a proto pracuje v kultuře.

Ve skutečnosti je Lucie ryze praktická žena, které jde cílevědomě za svým životními sny a cíli. Skoro by se i chtělo říct, že na co sáhne, to se jí povede.

Životopis Lucie Macháčkové? Osobitý humor je jí vlastní za všech okolností

Narodila se v jihomoravském Čejči 12. prosince 1986. Psaní, hraní a předvádění se jí byly vlastní už od dětství. Není proto divu, že si svoje největší záliby zvolila při hledání vhodné vysoké školy – mezi roky 2006 – 2011 vystudovala obor Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika na brněnské JAMU. Mezi lety 2010 – 2011 navíc absolvovala stáž na University of Wales (obor dokumentární film).

Jako stand-up komička Lucie Macháčková poprvé vystoupila v roce 2014 s pražskou skupinu Underground Comedy. V roce 2015 vyhrála cenu pro nejlepšího nováčka na festivalu Humorfest, znají ji i diváci a divačky televizního kanálu Prima Comedy Central (od ledna 2021 Paramount Network).

Jejím pracovním domovem je Česká televize

Od roku 2011 pracuje Lucie Macháčková pro Českou televizi na různých pozicích v marketingu. Stála například u začátku dětského kanálu Déčko, starala se o propagaci mnohých projektů televize (Peče celá země, StarDance aneb když hvězdy tančí…), je spoluautorkou a režisérkou pořadu Protivný sprostý matky.

Česká televize není jediným působištěm Lucie Macháčkové. Scénáře a skeče píše pro své pořady na Mall.tv či Stream.cz, je uznávanou lektorkou a moderátorkou, která si s publikem s přehledem poradí hned ve třech jazycích. Česky, anglicky a francouzky.

V roce 2022 Lucie vdala svoji první knížku nazvanou Historky z Tinderu.

Osobní život Lucie Macháčkové? V roce 2021 adoptovala novorozenou holčičku (jmenuje se Charlotte), brzy poté měla těžkou autonehodu, při které si zlomila vaz. Zranění se naštěstí obešlo bez následků, v současné době funguje Lucie stejně jako před nehodou. Stejně naplno a s nadšením pro svoji práci.