Lucy Lawless. Legendární Xena slaví 55 let

Mezi roky 1995 – 2001 se proslavila jako legendární bojovnice Xena ve stejnojmenném seriálu. Takto ji představoval oficiální text distributora: Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla… vášeň… nebezpečí. Její odvaha změní svět. 

Čas Xeny je sice už dávno pryč, novozélandská herečka Lucy Lawless zůstává ale nadále zůstává „nejdrsnější bojovnicí na televizních obrazovkách“. Alespoň podle fanouškovského hlasování v roce 2015. Konec Xeny přitom ani v nejmenším neznamenal konec Lucy Lawless jako herečky a zpěvačky.

Bojovnice Xena toho ale umí mnohem víc, než se jen ohánět mečem

Právě naopak. Režiséři ji nicméně i dál nejraději obsazovali do rolí žen-bojovnic. Po úspěchu Xeny se objevila v řadě dalších televizních seriálů a filmů, mezi nimiž vynikají Tarzan (2003), Battlestar Galactica (2005–2009), Spartakus: (2010) a především hororový seriál Ash vs Evil Dead (2015–2018).

Lucy Lawless je také talentovanou zpěvačkou. Už při práci na seriálu Xena nazpívala několik písní, které se staly hudebním doprovodem jednotlivých epizod. Slavná Xena koncertuje, svůj sólový debut si odbyla 13. ledna 2007 v Roxy v Hollywoodu. V roce 1997 se stala jednou z hvězd revivalu slavné Pomády – zahrála si postavu „zlé dívky“ Betty Rizzo.

Lucy Lawless je vášnivou ochránkyní životního prostředí a podporovatelkou Greenpeace. V roce 2012 se zúčastnila protestu proti těžbě ropy v Arktidě, když se spolu s dalšími aktivisty Greenpeace nelegálně vstoupila na vrtnou plošinu vlastněnou společností Shell.

Lucy Lawless, herečka, zpěvačka a Miss Nového Zélandu z roku 1989, se narodila 29. března 1968. Dnes tak slaví 55 let. I my přejeme všechno nejlepší, princezno Xeno!