Zemřel herec Ladislav Trojan. Dožil se 90 let

Ladislav Trojan? Do povědomí diváků se nesmazatelně zapsal rolí v legendárním seriálu Tři chlapi v chalupě, kde si zahrál syna Jana Skopečka a vnuka Lubomíra Lipského – rodinu Potůčkových jistě není třeba příliš představovat.

Ladislav Trojan ale nebyl jen syn Potůček, zahrál si v desítkách dalších filmech a seriálech. Na jeho hereckou kariéru navázali i oba jeho synové – Ivan Trojan je úspěšným divadelním, televizním i filmovým hercem, syn Ondřej je jedním z nejúspěšnějších filmových producentů u nás. V neděli 18. prosince herec Ladislav Trojan ve věku 90 let zemřel.

Životopis Ladislava Trojana? Divadlo mu učarovalo už v dětství

Ladislav Trojan je narodil 1. srpna 1932 v Praze. Divadlu se věnoval jako ochotník už v dětském věku, říká se, že ve svých osmi letech si dokonce zahrál roli princezny – tak nadšený do účinkování na prknech, která znamenají svět, byl.

Po maturitě Ladislav Trojan vystudoval DAMU, na herecká studia se ale dostal až na druhý pokus. V roce 1958 získal Ladislav Trojan svoje první divadelní angažmá, když se stal členem souboru Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. Zaujal především rolemi milovníků a romantických hrdinů.

V roce 1965 Trojan přestoupil do Městských divadel pražských, odkud odešel až v roce 1996 se svých odchodem do důchodu. Ani poté ale nepověsil herecké řemeslo na hřebík – pohostinsky vystupoval v Divadle na Fidlovačce, jezdil s Agenturou Háta, hrál také v Divadle ABC nebo na scéně Divadla Radka Brzobohatého.

Filmová a televizní kariéra Ladislava Trojana? Na filmovém plátně debutoval malou rolí studenta ve snímku Stříbrný vítr režiséra Václava Kršky, postupně se pak objevil ve více než stovce filmů, seriálů a televizních inscenací.

Zahrál si tatínky, dědečky, policisty, kriminalisty… došlo i na několik rolí ne úplně pozitivních. Nehynoucí slávu mu přinesla už zmíněná role syna Potůčka z legendárního seriálu Tři chlapi v chalupě z roku 1963, na který navázal v roce 1973 film Tři chlapi na cestách.

Osobní život Ladislava Trojana? S manželkou Olgou vychovali dva syny, herce Ivana a filmového producenta Ondřeje.