Marie Doležalová. Vítězka StarDance i Saša z Comebacku

Saša ze seriálu Comeback. Úspěšná bloggerka, autorka blogu Kafe a cigárko. Divadelní a filmová herečka. A od prosince 2015 také další vítězka taneční soutěže České televize StarDance. To vše je Marie Doležalová.

Její životopis? Narodila se 24. ledna roku 1987 v Karviné, vyrůstala ovšem v Trutnově, kde se poprvé postavila na prkna, která znamenají svět. Po základní škole studovala Pražskou konzervatoř, konkrétně její hudebně dramatické oddělení, absolvovala v roce 2009.

Marie Doležalová prošla mnoha pražskými divadly, v současné době je členkou souboru Divadla na Fidlovačce, kde exceluje například ve hře Eva tropí hlouposti. Na stejné scéně si zahrála mimo jiné Kristlu v Babičce Boženy Němcové. Před Fidlovačkou Marie Doležalová působila například ve Strašnickém divadle, v Divadle Na Prádle, v roce 2009 si zahrála i v Národním divadle v dramatu Srpen v zemi indiánů.

Před kamerou se Marie Doležalová objevila poprvé v roce 2006 v televizním filmu Lojzička je číslo, o rok později si zahrála i před kamerou filmovou – ve snímku Pusinky. Další filmy, ve kterých jsme mohli Marii Doležalovou dosud vidět? Praho, má lásko z roku 2012, Krásno z roku 2014 či Parádně pokecal ze stejného roku.

Velmi známá je Marie Doležalová divákům televizním – její asi nejslavnější rolí je role poněkud naivní Saši ze sitcomu Comeback, zahrála si ale ve všech známějších seriálech posledních let: Viděli jsme ji ve Vyprávěj, v Ordinaci v růžové zahradě, v seriálech Cesty domů, Aféry, Helena či Obchoďák.

Marie Doležalová je také jednou z nejčtenějších bloggerek v Česku – její blog Kafe a cigárko vyšel (v roce 2015) i v knižní podobě, její literární tvorba byla oceněna prestižní cenou Magnesia Litera.

V roce 2015 se Marie Doležalová stala vítězkou taneční soutěže StarDance, jejím tanečním partnerem byl Marek Zelinka.