Nathan Christián Dzaba. Fotbal, Love Island, Survivor 2022

A také Svatba na první pohled a SuperStar 2013. V první reality show se mihl, ve druhé ho porota v čele s Palo Haberou nepustila dál z castingu. Později Nathan uváděl, že účast v pěvecké soutěži měla být pouze hec.

Kdo je Nathan Christián Dzaba kromě role účastníka televizních reality show? Narodil se 25. srpna 1995 na Slovensku, má africké kořeny (maminka je Slovenka, otec pochází z Konga) a kromě touhy být viděn na televizní obrazovce má i touhu stát se úspěšným fotbalistou.

Jako fotbalista začínal Nathan Dzaba v Lokomotivě Trnava, odkud přestoupil do dalšího místního týmu, kterým je Spartak. Ve Spartaku strávil několik let, poté hrál krátce v Senici, s trenérem Pekařem pak odešel do Česka do juniorky Teplic.

V roce 2013 se Nathan Christián Dzaba dostal do hledáčku pražské Sparty, ani tady ale nakonec nedošlo k dohodě a nadějný fotbalista se vrátil na rodné Slovensko.

Tam ale nepobyl dlouho, brzy se vydal na zkušenou na jih Evropy. V Itálii hrál za kluby Jesolo a Pravisdomini, ve Španělsku si mohl vyzkoušet kopat 3. ligu. Po návratu se Nathan Dzaba zkoušel prosadit v dalším týmu na severu Čech, jeho působení v druholigovém Varnsdorfu ale překazilo zranění. Za Varnsdorf odehrál celkem 10 utkání. V sezóně 2021/2022 je Nathan působí ve fotbalovém klubu SK Český Brod, nenastoupil ani v jednom zápase.

V roce 2021 byl Nathan Christián Dzaba jedním z účastníků první sezóny česko-slovenské verze reality show Love Island, v roce 2022 pak v týmu celebrit bojoval o výhru v další reality Survivor. Ta se odehrává na opuštěném ostrově v Dominikánské republice a má pověst nejdrsnější reality show světa.