Zemřel nadějný motocyklový závodník Jakub Gorecký

Český motocyklový sport přišel o jednu ze svých největších nadějí – ve věku 16 let zemřel při tréninku Jakub Gorecký, největší talent české okruhové scény své generace. Během tréninku na Slovensku v uzavřené hale narazil do pevné překážky a na místě zemřel.

Jakub Gorecký, zlínský rodák, se pro motocyklové sporty narodil. Podle vlastních slov jezdil už od čtyř let (narodil se 8. října 2005), sportovní kariéru odstartoval jako člen Minibikové akademie Masarykova okruhu v Brně. Později jezdil v Brno Circuit Junior Racing Teamu.

Jakub Gorecký se stal vítězem mnoha soutěží. Na minibike se stal několikanásobným mistrem republiky, dvakrát se mu podařilo zvítězit v prestižní německé sérii ADAC, v kategorii Honda NSF 100 se stal vícemistrem Evropy. V roce 2021 se stal šampionem Northern Talent Cupu a i díky tomu se jako teprve sedmý český závodník kvalifikoval do prestižního seriálu Red Bull Rookies Cup, do něhož měl naskočit se svými motocyklem v letošním roce. Připomeňme, že podobný úspěch před ním slavily takové osobnosti motocyklového sportu jako Jakub Kornfeil, Karel Hanika nebo Filip Salač.

Jakub Gorecký byl nejen talentem nejen na závodních okruzích, byl i výborný i v alpském a akrobatickém lyžování.