Oliver Průcha. Český Leonardo DiCaprio a Love Island 2023

Ostrov lásky aneb reality show Love Island, přesněji jeho třetí sezónu, obohatil na konci září další z řady bombshells – nově příchozích, kteří mají v už zajeté soutěži nabourat současné pořádky a rozbít některý z tvořících se párů. Je jím Oliver Průcha, jednadvacetiletý model z Prahy přezdívaný český Leonardo DiCaprio.

Jaké jsou jeho šance na úspěch v letošním ročníku Love Island? Zatím mu v ýivotě vychází vše, co si usmyslel. Třeba to tak bude i ve vile na Kanárských ostrovech.

Životopis Olivera Průchy? Jeho kariéru nastartovalo vítězství v soutěži Pure Models

Jednadvacetiletý model pochází z Prahy, kde se už od dětství věnoval tenisu – a vcelku úspěšně, koneckonců, má typicky tenisovou postavu. Je štíhlý, přitom atletický a na výšku má 190 cm.

Kariéra profesionálního tenisty je ale pro Olivera patrně už minulostí. Když si ho v šestnácti našla na Facebooku modelingová agentura a stal se vítězem prvního ročníku modelingové soutěže Pure Model v roce 2018, nabrala jeho pracovní kariéra zcela jiný směr – stal se modelem. A to modelem, o kterého byl okamžitě obrovský zájem.

Pracoval pro About You, podepsal lukrativní smlouvu v americkém Los Angeles, jako model navštívil mnoho zemí, mimo jiné i Jižní Koreu. Pro zajímavost uveďme, že před svým vítězstvím v soutěži Pure Model neměl s modelingem žádnou zkušenost.

Oliver Průcha studuje na soukromé vysoké škole Newton University v Praze. Soukromý život? Vztahové peripetie nejžádanějšího českého modela ve své době propírala všechna tuzemská média, především pak ta bulvární. Důvod? Randil s Lucií Neumannovou, dcerou olympijské vítězky v běhu na lyžích Kateřiny Neumannové.

Jejich vztah je už ale minulostí, teď hledá Oliver Průcha v reality show Love Island.